Про правильний порядок перейменування вулиць у Києві

Шквал запитань на кшталт винесеного в заголовок змушує мене вжити заходів, щоб зекономити час на відповідях. (Шкодую, що питання організації забезпечення фронту не викликають такого ажіотажу). Отож, підготував міні-екскурс в законодавство, щоб було зрозуміло, як це зараз у Києві робиться.

Ініціатором зміни назв вулиць у Києві може бути лише міський голова. Виступати перед міським головою з ініціативою про найменування (перейменування) вулиць (інших об’єктів права власності) може будь-яка особа, колектив, об’єднання.

Для аналізу пропозицій створено спеціальний консультативний орган при міському голові – профільну комісію, котра займається розглядом пропозицій по перейменуванню (не плутати з депутатськими комісіями Київради).

Перейменування вулиць (інших об’єктів права власності) може відбуватись лише після громадського обговорення.

Таким чином, процедура перейменування відбувається в два етапи.

Перший етап: міський голова, враховуючи думку комісії з перейменування, ухвалює рішення (розпорядження) про проведення громадських слухань на тему перейменування вулиці (або іншого об’єкту права власності). Після проведення громадських слухань (досить довга та багатоступенева процедура, що передбачена Постановою Кабміну N989) міський голова готує звіт про їх результати.

Другий етап: міський голова ініціює перед Київрадою пропозицію про зміну назви вулиці (або іншого об’єкту права власності). Вірогідно, така пропозиція має бути виражена в проекті відповідного рішення Київради. Після цього Київрада на пленарному засіданні ухвалює з цього приводу рішення – перейменувати вулицю (чи інший об’єкт права власності) або залишити стару назву.

Нижче – назви вулиць, котрі пройшли необхідні формальності. Тепер, за законом, Кличку треба подати їх у зал Київради. Такий порядок, іншого немає.

Горького – Антоновича

Артема – Січових Стрільців

Червоноармійська – Велика Васильківська

Ю. Коцюбинського – В.Винниченка

пров. Бєлінського- А. Горської

Криленка – Героя України Олексія Береста

Найменувати площу на перетині просп. Палладіна, бульвару ак. Вернадського та вул… Командарма Уборевича назвою Лемківська.

пров. Чекістів – пров. К. Гордієнка

Найменувати площу на розі Героїв Сталінграду та вул. Мате Залки “Площа Мистецтв”.

Крупської -Павла Чубинського

Аніщенка- Левандовська

Вєтрова-Назарівська

Воровського-Бульварно-Кудрявська

Димитрова – Ділова

вул. Іванова Андрія – Бутишев провулок

пл… Фрунзе – Петропавлівська площа

Петра Запорожця- Івана Миколайчука

Ленінська (Святошинський рн) – Петра Дорошенка

М. Горького (Солом’янський р-н) – Анатолія Лупиноса

М. Горького (Дарницький р-н) – Кирила Осьмака

40-річча Жовтня- Голосіївський проспект

Перейменувати частину вул… Мельникова (від вул. Дорогожицької до вул… Олени Теліги) на вул. Андрія Мельника.

Найменувати іменем академіка Миколи Боголюбова відокремлену частину вулиці академіка Лебедєва (біля території Інституту теоретичної фізики іменем М.М. Боголюбова НАН України) у Голосіївському районі.

Щорса – Євгена Коновальця

академіка Шліхтера-Віфліємська

бульвар Давидова- бульвар Віктора Некрасова

rozdorizzia2

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа