Погані новини для Москви

stoltenberg2Єнс Столтенберг

В Іспанії пройшов триденний саміт НАТО. Генеральний секретар організації Єнс Столтенберг вже назвав мадридську зустріч «вирішальним і поворотним моментом для Альянсу». На саміті були ухвалені важливі рішення в контексті російської агресії, а також з погляду майбутнього розширення через загрози з боку РФ. Альянс погодився на «наймасштабнішу реконструкцію своєї оборони з часів Холодної війни», включно зі значним розширенням контингенту військових, які перебувають у стані бойової готовності.

Для оперативності стримування на випадок вторгнення НАТО завчасно заведе на східний фланг більше техніки, озброєння та боєприпасів, а також посилить командні пункти та злагодження військ. «Ми наростимо бойові групи на сході Альянсу до рівня бригад. Ми трансформуємо сили реагування НАТО і збільшимо чисельність наших сил з 40 тисяч до більш ніж 300 тисяч людей», – заявив Столтенберг.

Американський президент Джо Байден підтвердив, що США збільшують військову присутність у Європі через загрозу з боку Москви. За його словами, Штати створять постійну штаб-квартиру в Польщі, відправлять дві додаткові ескадрильї винищувачів F-35 до Великобританії та направлять більше протиповітряної оборони та інших засобів до Німеччини та Італії, а два додаткових авіаносці США будуть базуватися в Іспанії.

Всі глави найбільшого військового блоку згодні – Кремль необхідно зупинити, незважаючи на фінансові втрати. Результати іспанського саміту НАТО показують: що б глава Кремля Володимир Путін не декларував, досягти йому вдалося абсолютно протилежного. Боротьба проти розширення НАТО призвела до вступу в нього нових країн; «боротьба за мир» на Донбасі – до широкомасштабної війни у регіоні; возз’єднання «братських народів» – до кривавої ворожнечі між ними. А в підсумку кремлівський лідер дістав фундаментальне посилення Альянсу на всіх напрямках:

Перше – вступ до НАТО Швеції та Фінляндії, повне панування НАТО у Балтиці. За словами Столтенберга, вступ цих двох країн до військового блоку «змінить всю ситуацію в балтійському регіоні», бо «вони прикриють Естонію, Литву та Латвію, а також дозволять посилити присутність у цій частині світу».

Друге – кардинальне збільшення американських сил та озброєння по всій Європі. 

Третє – радикальне посилення німецької армії, яке має відбутися в найближчі кілька років. Німецька влада виділить на це 100 млрд. євро, а канцлер Олаф Шольц обіцяє розбудувати найбільшу армію у Європі!

Отож замість того, щоб послабити, розколоти, розвалити НАТО, Путін своєю злочинною авантюрою в Україні цей Альянс радикально посилив. Тепер у Кремля залишився один варіант – Росія програє «гарячу» війну з Україною та «холодну» з НАТО протягом певного часу, після чого режим Путіна впаде. І хоча в документах саміту немає нічого про перспективу вступу України в НАТО, але фактично він вже почався, тільки без декларацій та «високих слів». Тому наш процес руху до НАТО буде практичним: від переозброєння на натівські стандарти до верховенства права.

На Мадридському саміті члени НАТО затвердили комплексний пакет допомоги Україні. Країни висловили готовність підтримувати нашу країну у війні з Росією стільки, скільки буде потрібно! Все це погані новини для Москви, але найбільш погана – це перший реальний етап вступу до Альянсу України, навіть без жодних заяв та гасел.

Головним же підсумком саміту НАТО в Мадриді стало те, що він стає першим кроком до справжнього об’єднання колективного Заходу для того, щоб протидіяти загрозі Московщини всьому цивілізованому світу.

Війна Росії в Україні змусила держави Північноатлантичного альянсу іншими очима подивитися на шовіністичний імперіалізм, – основоположну доктрину Кремля. Катастрофа російського вторгнення в Україну стала поштовхом для грандіозного відродження НАТО. Члени Альянсу віднині визначають Росію як найбільш значущу і пряму загрозу безпеці. Держави, які входять до НАТО, нарешті усвідомили, що усі попередження Сполучених Штатів щодо необхідності нарощувати оборонні ресурси альянсу, виявилися абсолютно правильними і своєчасними.

Можна сподіватися, що після Мадридського саміту НАТО країни, котрі входять до нього, реінвестують в науку, перезапустять військове виробництво, створять великий запас високоякісної зброї. НАТО ще раз продемонструвало, що воно здатне вчасно адаптуватися до мінливих загроз безпеки, які постійно змінюються для альянсу. Також можна сподіватися, що незабаром у Західній частині Тихого океану з’явиться дочірня організація, яка зможе належним чином подолати загрозу, яку представляє собою тоталітарний Китай.

Георгій Лук’янчук

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа