План дій Канада – Україна

Для забезпечення жорсткішої відповіді на путінський військовий терор в Україні, Канадська група сприяння демократії в Україні провела широкі консультації і пропонує план дій, що складається з тринадцяти пунктів. Цей план представлено на розгляд Уряду Канади, а також іншими урядами, що підтримують державний суверенітет, територіальну цілісність та верховенство права.
I.
Російська військова агресія в Україні та наслідки війни
Україна без військової допомоги Заходу перемагає у шестимісячній війні проти підтримуваних Росією терористів. Це війна проти деспотизму та агресії і за демократичні цінності – свободу, суверенітет і територіальну цілісність – цінності Канади.
Україна і західні цінності мають перемогти. Щоб це сталося, Україні потрібна військова допомога. Тому:

1/ Канада повинна переконати Сполучені Штати Америки у тому, що роль світового лідера вимагає жорсткішої позиції у протистоянні з Росією. Небажання Президента Обами дати військову відповідь на російську агресію в Україні лише заохочує президента Путіна.

2/ Канаді слід оголосити Росію державою-експортером тероризму як ISIS, Сирія та Іран і переконати США вчинити так само, а також заручитися підтримкою країн-однодумців, серед яких Австралія, Польща, Швеція та Балтійські країни.

3/ Канада повинна діяти згідно рішення НАТО, за яким окремим членам блоку дозволено надсилати військову допомогу Україні, та закликати інших зробити те ж саме.
4/ Ні за яких обставин Росії не повинні дозволити підірвати позицію міжнародного співтовариства щодо нелегальної анексії Криму чи представляти Луганську та Донецьку області у переговорах. Оскільки Росія заперечує свою роль в розв`язанні конфлікту, то не повинна брати участь у його вирішенні.


II. Санкції
Не може бути жодного послаблення санкцій, поки Росія не звільнить Крим, Луганськ та Донецьк і не
виконає взяті на себезобов`язання, що викладені у Мінському протоколі, Будапештському меморандумі, а також уЗагальній декларації прав людини ООН (примітка: Крим Україні не подарували. Його було обміняно на передані Росіїукраїнські південно-східні території).

Українає постраждалоюстороною; Росія єагресором.Вoна повинна заплатити за вторгнення усуверенну державу, порушеннясвітовогопорядку,розірвання міжнароднихугод, за вбивства, викрадення, тортури, вимушене переселення громадяніншої країни, за те, що зруйнувала економіку, інфраструктуру і мирне життя свого сусіда. Щоб зупинити це:

1/ Канадаповинназакликатидемократичні країни посилитиштрафнісанкціїщодо Росії, оскільки останняпродовжуєпорушуватиугоди про припиненнявогнюі недотримується своїх міжнародних зобов’язань.

2/ Канадай інші повинніузгодитисанкції,щобусунути прогалинита засоромити тих, хто ними зловживає. Працювати імідж або фінансовими консультантами длякорумпованих представників попередньої президентської влади Україниєрівносильнимспівпрацізтерористами– івимагає санкцій. Видаленнядвох російськихбанківзі спискусанкцій, запроваджених Канадою, такожмає бути скасовано.

3/ Канадіслід згорнути контакти з Росією політичні, урядові, спортивні, наукові, культурніта розвивати їх з Україною, і переконати інші уряди зробити те ж саме. Такі заходи, як наприклад, пропутінський концерт у Лондоні, на який запрошено королеву Єлизавету, повинніназиватися своїми іменами: це про-терористичні мітинги. Для Путіна вони засвідчують відсутність в Європі рішучості для протистояння протиправній поведінці Росії і тим самим послаблюють осуд, який санкції покликані донести.

III. Боротьба з корупцієюівпровадження реформ

Підтримка цінностей Майдану гідність безкорупції – вимагає створення довгостроковихвідносинміжКанадою таУкраїною, які зможуть існувати, незважаючинавелику відстань.Спираючисьнародинні” відносини і наголошуючи на користі для обох країн, поглиблена співпраця КанадаУкраїнанадасть останнійзахідногонаставника, щодопоможеїй у перехіднийперіод, за час якого доведеться подолати корупцію та втілити реформи.
Всвоючергу, Канада зможезакріпитисяводній з найбільших інайбагатших країнЄвропи на природні та людські ресурси – і сприяти в її політичному таекономічному розвиткутаким чином:

1/ Допомогти Україні скасувати депутатську недоторканість, яка дозволяє злочинцям видавади себе за законодавців і уникати судового переслідування;

2/ Створитицільовугрупусприяння Україні, до якої увійдуть старшідержавніслужбовці, щоб допомогтиУкраїнізатвердитисебе в якостінового рубежудемократичногосвіту. Цього можна досягти за підтримки Канади і застосування її особливих знань та найкращихпрактику таких галузях, як військова, управління приватним сектором,судова, фіскальна, реформування податкової системи та реорганізаціядержавногосектору;

3/ Співпрацювати з українськими державними та низовими юридичними суб`єктами, зокрема надавати підтримкуновостворенимгромадськиморганізаціям (на відміну відтрадиційнихчленів «НДОкратії»), метою яких є боротьба зкорупцією іпроведенняреформ для створенняінституційних відносини тазміцнення потенціалуУкраїни;

4/ Розширення програм обмінів з Україною, замінивши відвідувачів з Росії на тих, що з України;

5/ З досвіду України зробити висновки про небезпеку втрати національної незалежності через передачуу власність Росії таких стратегічнихгалузей, як енергетика, сільськегосподарство, природніресурси. Особливу увагу слід звернути на КанадськуАрктику. Зменшити вплив російської пропаганди на канадців шляхом адекватного представлення реальності;

6/ Надати Україні достатню кадрову та фінансову підтримку, щоб засвідчити відданість фундаментальним цінностям Канади та пришвидшити європейську інтеграцію України, яку вона обрала замість проросійського шляху.
Ще раз дякуємо вам за вашінаполегливі зусилля. Нам би дуже хотілося якнайшвидше взяти участь в обговоренні цієї критично важливої світової проблеми дляподальшого визначення відносин між Канадою та Україною. Цеособливоважливо, беручи до уваги вибори до Верховної Ради, які привели нові проукраїнські, прозахіднііпрореформаторські сили у парламент. Ми впевнені, що будь-яка допомога від Канади буде вітатися.

З найкращими побажаннями,
Оксана БашукГепбeрн
Мирослава Олексюк
Марта Онуфрів
Оксана Шміґельська

Роман Закалужний

Переклад з англійськoї: Dariya Dyryk-Cap

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа