Оцінка Пентагоном стану війни на 26-й день

pentagon

Витяги з бріфінґу представника Міноборони США.

«Я б не сказав, що вони [росіяни] щодня втрачають усе в військових категоріях, але ми бачимо, що вони продовжують терпіти втрати та втрати, хоча вони й наростили дуже багато бойової сили, як ми сказали ще восени, що пан Путін організував примусове вирівнювання загальновійськового потенціалу, та йому все ще доступна переважна більшість».

«Єдине, що я б сказав, що змінилося з моменту останнього разу, коли ми мали можливість поговорити, — це те, що ми спостерігаємо деяке посилення військово-морської активності в північному Чорному морі».

У відповідь на зміну стратегії: «Ми оцінюємо, що вони [Росія] шукають шанс вирватися, вони шукають шанс набрати певний імпульс, навіть не набрати обертів, тому що вони ніколи насправді не мали обертів, і це те, що їх так пригнічує. Я маю на увазі, що коли ви подивитеся на карту, ви можете буквально на пальцях однієї руки порахувати кількість населених пунктів, які, за нашими оцінками, зараз знаходяться під контролем Росії. Отож – так що вони виграли – за 26 днів? Вони отримали Мелітополь, взяли Бердянськ і отримали Херсон. Ось і все. У них немає Києва, нема Харкова, у них немає Маріуполя, хоча… Я маю на увазі, що там багато боїв».

«Я маю на увазі, Боже мій, ось ми маємо день 26, а вони все ще – [українці] все ще тримають їх за добрих 15 кілометрів на північний захід від Києва, де вони були минулого тижня. Вони все ще тримають їх приблизно за 30 кілометрів від сходу Києва, де вони були минулого тижня, коли ми говорили раніше».

«Вони [Росія] нічого не досягли, з точки зору того, що ми вважаємо їхніми цілями, а саме: центри населення, щоб вони могли окупувати й захопити Україну.

Оце збільшення вогню на великі відстані, ракетні удари, артилерійські бомбардування, спроби оточити міста, щоб можна було вести з них більше вогню на великі відстані, є відображенням того, що деякі люди вважають відчайдушною спробою їх [Росії] набрати певного оберту”,

«І замість того, щоб деморалізувати українців, я думаю, що ви всі бачили, що такий вид насильства лише більше мотивував їх, а це означає, що вони сильніше опираються, а це означає, що росіяни продовжують розчаруватися, розгублюватися і застрягли там, де вони є.”

«Я б сказав, що сьогодні ми оцінюємо російську бойову потужність трохи нижче 90 відсотків. І – і знову, ви повинні пам’ятати, так, вони витрачають дуже багато, але вони також створили дуже багато з початку падіння, і вони просто мають багато доступного для них. Ми визнаємо, що вони [Росія] несуть втрати щодня. Вони втрачають авіацію. Вони втрачають броню та техніку, без сумніву, танки, БТРи, артилерійські підрозділи, гелікоптери, реактивні літаки. Знову ж таки, те, що оборонний офіційний представник сказав минулого тижня: приблизно 75 відсотків їхніх [російських] батальйонно-тактичних груп вони передали в Україну. Ми вважаємо, що вони використали понад 60 відсотків своїх фіксованих і ротаційних можливостей резервів.

Ми не бачимо жодних фізичних ознак підкріплення. Ми продовжуємо бачити ознаки того, що росіяни говорять про потенційне переміщення, зокрема, батальйонних тактичних груп, які вони мають за межами Росії – власне Росії. Знову нічого – нічого фактичного немає, в сенсі практичного переміщення.

«Знову ж таки, не те, щоб ми відкидали ідею війни на виснаження, але ми не використовуємо цю фразу тут. Те, що ми бачимо, – це майже відчайдушна спроба росіян набрати певний оберт і спробувати повернути хід війни на свою користь». І – і це може бути просто – знову ж таки, – я хочу підкреслити слово «може» – може бути просто спробою покращити їхню позицію за столом переговорів, отримати якийсь важіль, тому що зараз, здається, вони не мають багато важелів впливу.

Вони [Україна] контратакували під Херсоном. Насправді українці намагалися повернути Херсон, який є одним із небагатьох населених пунктів, які захопили росіяни».

За останні 24/48 годин ми спостерігали збільшення повітряної активності з обох сторін… росіяни здійснили понад 300 вильотів за останні 24 години, і українці також набрали темпи вильотів”

«Я не бачив жодних ознак або повідомлень про повітряні бої, в основному йдеться про повітряні засоби, які витрачаються, це повітря-земля. Це — або для підтримки сил, або для ураження фіксованих цілей. Як ви бачили, як росіяни багато це роблять дальних бомбардувальників».

«Очевидно, що вони [Росія] витрачають боєприпаси, багато боєприпасів… Але у них все ще доступна значна більшість їхнього потенціалу балістичних ракет. Вони мають більше половини своїх можливостей повітряного базування крилатих ракет доступних для них».

«У них все ще є більшість своїх запасів, але вони витратили досить багато, особливо на чутливі крилаті ракети, крилаті ракети повітряного базування, і вони також зазнали невеликої кількості поломок цих боєприпасів».

«Ми вважаємо, що вони починають стикатися з деякими проблемами з інвентаризацією високоточних боєприпасів, що є однією з причин, чому ви бачите дедалі більше використання того, що ми називали б «тупими бомбами», і ми також бачили, як вони страждають від поломок деяких їхніх високоточних боєприпасів”

«Ми бачимо, що вони мають певні проблеми щодо високоточних боєприпасів… там, де вони не діють. Вони зазнають невдачі, їм не вдається вразити ціль, або вони не можуть вибухнути при зіткненні».

Про невдачу Росії в досягненні переваги в повітрі «Ми пояснюємо це в основному дуже креативною позицією протиповітряної оборони українців. Вони дуже спритні, дуже спритні в тому, як, коли і де вони застосовують протиповітряну оборону. І я кажу не тільки про ППО, яка стріляє з плеча і про ближню ППО, а й про дальню рухому ППО.

«Вони дуже винахідливі в тому, як вони намагаються перешкодити росіянам домінувати в небі над Україною. Ми все одно маємо оцінити повітряний простір над Україною як спірний. Ми все ще вважаємо, що росіяни не досягли переваги».

«[Росія] використовує надводних комбатантів для обстрілів і вогню на великі відстані в Одесі та навколо неї. Це зрозуміло. Чи є це прелюдією до десантного нападу, неясно».

«Ми не бачили ознак… того, що вони залучають підрозділи, перекинуті з інших країн.

Про російський безпілотник, який увійшов у повітряний простір Польщі: «Я не знаю, щоб у цьому застосовувалася лінія деконфліктності. Зараз ми це розуміємо як нещасний випадок. Росіяни втратили канал передачі даних з цим дроном, і він просто потрапив у повітряний простір Польщі та розбився».

«У мене немає жодних оновлень щодо лінії розв’язання конфліктів. Я знаю, що ми все ще тестуємо це щодня, я не знаю ніяких пропозицій, що передавалися, і чи передавалися взагалі, тому що не було жодних спроб чи заходів з боку росіян”

«Ми не бачили жодних ознак того, що білоруси готуються до вступу в Україну або що вони уклали якісь домовленості про це, отож – на білоруському фронті зараз немає про що повідомляти».

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа