Повідомляється, що високопоставлений ізраїльський чиновник також заявив, що приватна ізраїльська фірма надавала Україні супутникові зображення позицій російських військ.
Jerusalem Post 13 жовтня 2022 09:40
Ізраїль надав Україні «базові розвіддані» про іранські безпілотники, які Росія використовувала під час свого вторгнення, повідомляє New York Times у середу.
Повідомляється, що високопоставлений ізраїльський чиновник розповів The Times про обмін розвідданими і про те, що приватна ізраїльська фірма також надавала Україні супутникові зображення позицій російських військ.
Використання Росією іранських безпілотників
Російські війська використовували кілька варіантів іранських безпілотників у своїй кампанії в Україні принаймні з серпня, українські, американські та британські офіційні особи підтвердили в окремих звітах розвідки.
Між Україною та Іраном зросла дипломатична напруженість через постачання безпілотників до Росії, внаслідок чого було скасовано акредитацію посла в Києві та скорочено дипломатичне представництво.
Іранські та російські офіційні особи заперечують використання Росією іранських БПЛА в Україні.
У своїй промові 6 жовтня президент України Володимир Зеленський висміяв спростування, сказавши, що «люди бачать їх у небі. Ми їх збиваємо. Але нам кажуть, що в Україні нібито немає іранських безпілотників. Ну, ми знайдемо способи, щоб переконатися, що їх справді не залишилося».
Українські військові стверджують, що збили багато ракет Шахед-136, запущених Росією. Повідомляється, що під час обстрілу в понеділок було збито 60% з 86 безпілотників.
Українська ППО та Залізний купол
Союзники по НАТО обговорили посилення протиповітряної оборони України в середу після того, як у понеділок Росія здійснила великий ракетний і безпілотний обстріл українських міст.
В результаті нападу загинули 19 людей, 100 отримали поранення, а енергетична інфраструктура по всій країні була серйозно пошкоджена.
Німеччина вже почала постачати в Україну системи ППО IRIS-T SLM, перші з яких надійшли у вівторок.
Раніше посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук закликав Ізраїль продати Україні «Залізний купол», місцеву ефективну платформу протиракетної оборони єврейської держави малої дальності.
«Нам потрібна допомога Ізраїлю… Я маю на увазі, що нам потрібна військово-технічна підтримка; нам потрібен «Залізний купол»,… який дозволить нам врятувати наших мирних жінок і дітей від обстрілів російськими ракетами нашої території», – заявив Корнійчук у червні.
Однак міністр оборони України Олексій Резніков не погодився з Корнійчуком щодо актуальності «Залізного купола» для України.
27 липня Ізраїль відправив в Україну 25 тисяч продовольчих пайків. 14 липня Міноборони відправило 1,5 тис. касок, 1,5 тис. захисних жилетів, сотні протимінних костюмів, 1 тис. протигазів і десятки систем фільтрації небезпечних засобів. У травні Ізраїль надіслав 2000 касок і 500 бронежилетів для екстреного та цивільного використання.
Ізраїль не бажає надавати Україні бойову зброю через побоювання щодо того, як Росія може відповісти в Сирії. Ізраїль проводить повітряну кампанію проти іранських військових ресурсів у Сирії, а Росія здійснює спільне повітряне патрулювання з сирійськими силами. Часом Росія “не помічає” ізраїльських штурмовиків, які завдають ударів по іранських об’єктах. Якби Україні було що запропонувати Ізраілю в цій війні проти Ірану, офіційне ставлення єврейської держави до Росії могло б змінитися.
А поки що аналітики висловлюють занепокоєння щодо посилення Росією захисту сирійського неба проти ізраїльських вторгнень через приховану підтримку Ізраілем України.
Reuters, Това Лазарофф, Анна Аронхайм і Майкл Старр зробили свій внесок у цей звіт.