Історичний провал Штайнмаєра спровокував у Німеччині справжнє медійне цунамі

Вже цілий тиждень воно набирає усе нових обертів, отримавши дуже несподіване продовження: причому не лише у самій Німеччині, але також і від США до Великої Британії, від Польщі до Китаю, від Намібії до Австралії.
Ідеться про обидві складові скандального інтерв’ю Президента – як про розгромну реакцію на нього з боку посла Андрія Мельника про майбутнє «Північного потоку-2», так і про історичну відповідальність Берліна перед Україною.
По-перше, різка критика Україною недолугого виправдання Штайнмаєром путінського газопроводу виною німців за 20 мільйонів радянських жертв війни викликала ланцюгову реакцію насамперед у сусідній Польщі, адже Варшава, як відомо, надзвичайно чутливо ставиться до історичної пам’яті.
Тож уже на наступний день після жорсткого коментаря посла, котрий буквально увігнав у ступор весь німецький політ-істеблішмент, цей український пас одразу підхопило все вище керівництво у Варшаві, а самого А.Мельника цитували всі впливові польські ЗМІ (Gazeta Wyborcza, Polskie Radio, onet.pl, wpolityce.pl, tvp.info, dorzechy.pl та ін.).
Спочатку відзначився Прем’єр-міністр М.Моравєцький, який саркастично відповів Штайнмаєру: «Я згоден з Президентом ФРН, що борги за Другу світову війну так і не були повернуті, втім, ми не розглядаємо будівництво «Пн. потоку-2» як належну компенсацію».
У той же день Президент А.Дуда дав доручення шефу своєї канцелярії Щерському, і той у телефонній розмові висловив польське «фе» з приводу інтерв’ю німецького глави держав своєму візаві – керівнику відомства президента Штайнляйну, закликавши Берлін зупинити NS2.
Так само збудилося і МЗС Польщі, видавши ряд колючих коментарів на рівні заступників міністра. А у польських ЗМІ почався справжній марафон, хто далі метне критичну стрілу в бік Берліну за таке цинічне перекручування історії.
Одним словом, «отвєтка» наших польських друзів не заставила на себе довго ждати. У результаті Сейм почав підготовку резолюції-звернення до німецького уряду з вимогою покласти край російському газопроводу.
По-друге, спричинене Штайнмаєром і коментарем на нього з боку посла мегапотужне медійне ехо вже того ж дня докотилося і до головних американських та британських ЗМІ.
Про цей нечуваний скандал дуже детально написали такі медіа-гранди як The Times (London), Financial Times (London), The Week (London), а також Washington Post, abcnews (New York), nbcnews (New York) та десятки інших впливових мас-медіа.
Всі в один голос заявили про те, що просто шоковані непристойними аргументами Штайнмаєра, котрий виправдовує «Пн. потік-2» російськими жертвами нацизму.
Відчувається, що і самих головних союзників екс-СРСР, які розгромили гітлерівську Німеччину, не на жарт заділо таке легковажне жонглювання мільйонами загиблих. Адже, не секрет, що і Велика Британія, і США втратили під час Другої світової майже по півмільйона жертв кожна.
Тож, як бачимо, інтерв’ю Штайнмаєра спричинило «холодний душ» не лише в Україні та Польщі, але також і серед великих західних держав, які очевидно почнуть також критично переосмислювати політику Берліна щодо (не)вшанування пам’яті жертв війни. З усіма політичними наслідками для сьогодення.
У результаті цієї медійної катавасії, яка викликала реальний шок у США, двоє впливових сенаторів від демократичної партії Джин Шагін та від республіканців – Джим Риш – звернулися до Президента Джо Байдена з закликом застосувати санкції проти німецьких фірм, задіяних у будівництво NS2.
І це лише деякі відголоски публічної критики посла Мельника в бік президента Штайнмаєра, котрі викликали справжній медійний ураган по всьому світу. І це тільки початок.
Найголовніше, що у самій Німеччині ВСІ (!) ключові мас-медіа підтримали справедливість аргументів українського посла та одним фронтом стали на його бік: а це такі авторитетні центральні видання як:
Die Welt, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Deutschland Funk, Focus, Cicero, MDR, а також цілий ряд впливових регіональних ЗМІ (Märkische Oderzeitung, Leipziger Volkszeitung, Ludwigsburger Kreiszeitung, Badisches Tagblatt та ін.). Усі ці репортажі, повірте, варто прочитати. Їх переклад – у наступному пості.
На цьому вражаючому фоні у німецькій пресі з’явився аж … 1 коментар на захист Штайнмаєра (RND), і той дуже куций і зовсім не переконливий.
Саме тому офіс Президента – та зрештою і весь політичний бомонд Німеччини – досі перебувають у свого роду медійному нокауті, адже ніхто собі у Берліні і в страшному сні не міг собі уявити, що Україна раптом почне так наступально відстоювати свої інтереси.
Зрозуміло, що у російській пресі критика посла на адресу Штайнмаєра (а про це написали всі без винятку ЗМІ) викликала шок і злорадство, що мовляв цей «скандал» призведе до погіршення українсько-німецьких відносин. У такому ж дусі весь тиждень рясніла і вітчизняна вата типу strana.ua та всілякі анонімні телеграм-помийки, потираючи свої ручонки.
Повірте: не призведе. Навпаки, як свідчить наш дипломатичний досвід у Берліні, результатом таких жорстких кроків – навіть по відношенню до наших німецьких партнерів, стане лише те, що у політичному Берліні стануть більше поважати Україну і все менше дозволятимуть собі ігнорувати наші національні інтереси.
Днями посла Мельника запросили виступити на засіданні Комітету Бундестагу з питань ЄС (а посли сюди як правило не допускаються); до нашого посольства завітав лідер Партії Зелених Роберт Габек, який вже через півроку з великою ймовірністю стане новим Віце-канцлером (а може і Канцлером!). Майже півтори години тривала надзвичайно довірлива розмова тет-а-тет про європейську перспективу Києва, деокупацію Криму і Донбасу, справжнє енергетичне партнерство наших країн, інші стратегічні теми.
Одним словом, наша боротьба за Україну у Берліні триває. І ми нікому не дамо наплювати українцям у тарілку.

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа