Голодомор: ексклюзивні коментарі світових науковців

holodsymbol

Завтра Україна та весь демократичний світ вшановують роковини Голодомору – геноциду українського народу.

Український центр безпеки та співпраці займається дослідженням теми російської агресії в Україні та світі, тому пропонуємо вашій увазі наш дайджест, присвячений злочину Кремля проти України 89 річної давності – Голодомору-геноциду 1932-1933 років та важливості його визнання демократичною спільнотою.

Нижче ви знайдете  ексклюзивні коментарі провідних українських, американських, канадських, італійських дослідників, науковців та лідерів суспільної думки.

«Ми все розуміємо – це може бути незручна правда. Але якщо ми її не скажемо, то ми ніколи не станемо власне вільними людьми» – Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті.

Антон Дробович – голова Українського інституту національної пам’яті, експерт у сфері комунікацій, освіти і культури. Представник Уряду України в Опікунській раді фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» Федеративної Республіки Німеччина.

«Ми живемо у світі, де уряди лібералів і демократів досі не хочуть ідентифікувати Голодомор як геноцид, бо не хочуть образити Москву» – Любомир Луцюк, канадський політичний географ, професор Королівського військового коледжу Канади.

Любомир Луцюк  – професор Королівського військового коледжу Канади, канадський політичний георгаф та дослідник українського походження. Спеціалізується на політичній географії Східної Європи та колишнього Радянського Союзу, дослідженнях біженців, етнічній та імміграційній історії Канади.

«Я витратив чимало часу на вивчення геноциду, і розглядаючи Голодомор, – на мою думку, він є геноцидом. Немає причин, щоб говорити по-іншому» – Норман Наймарк, американський історик, професор Стенфордського університету.

Норман Наймарк – американський історик, фахівець із сучасної історії Східної Європи, а також з тем геноциду та етнічних чисток у регіоні, професор Стенфордського університету.

«Сталін та керівництво російської комуністичної партії, більшовики, як їх називали в ті часи, вчинили геноцид проти української нації» – Федеріго Аргентьєрі, італійський історик, директор Guarini Institute for Public Affairs.

«Беручи до уваги усі проведені мною дослідження Голодомору, я переконаний в тому, що це був геноцид» – Олег Воловина, директор Центру демографічних та соціально-економічних досліджень українців у США.

Олег Воловина – соціолог та демограф, директор Центру демографічних та соціально-економічних досліджень українців у США при Науковому товаристві імені Шевченка в Нью-Йорку. Дослідник Центру Славістики, Євразії та Східної Європи Університету Північної Кароліни в Чапель Гілл, США. Дослідження проведені спільно з командою Інституту демографії та соціальних досліджень України.

“Путін вкрай негативно ставиться до викриття Голодомору, адже це була спроба стерти ідею цієї незалежної української нації” – Дональд Ріттер, американський екс-конгресмен, член Правління Фонду Пам’яті жертв комунізму.

Дональд Ріттер – екс-конгресмен, член Правління Фонду Пам’яті жертв комунізму створення якого було схвалено Актом Конгресу США у 1993 році. Почесний президент Афгансько-американської торгової палати та старший радник Афганської міжнародної торгової палати.

«Віддати шану усім загиблим від комунізму та російського імперіалізму» – Марта Федорів, радниця директора Фонду пам’яті жертв комунізму.

Марта Федорів – радниця директора Фонду пам’яті жертв комунізму, одна із лідерок української громади США.

 

Джерело: поштова розсилка УЦБС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа