Завтра Україна та весь демократичний світ вшановують роковини Голодомору – геноциду українського народу.
Український центр безпеки та співпраці займається дослідженням теми російської агресії в Україні та світі, тому пропонуємо вашій увазі наш дайджест, присвячений злочину Кремля проти України 89 річної давності – Голодомору-геноциду 1932-1933 років та важливості його визнання демократичною спільнотою.
Нижче ви знайдете ексклюзивні коментарі провідних українських, американських, канадських, італійських дослідників, науковців та лідерів суспільної думки.
«Ми все розуміємо – це може бути незручна правда. Але якщо ми її не скажемо, то ми ніколи не станемо власне вільними людьми» – Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті.
Антон Дробович – голова Українського інституту національної пам’яті, експерт у сфері комунікацій, освіти і культури. Представник Уряду України в Опікунській раді фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» Федеративної Республіки Німеччина.
«Ми живемо у світі, де уряди лібералів і демократів досі не хочуть ідентифікувати Голодомор як геноцид, бо не хочуть образити Москву» – Любомир Луцюк, канадський політичний географ, професор Королівського військового коледжу Канади.
Любомир Луцюк – професор Королівського військового
«Я витратив чимало часу на вивчення геноциду, і розглядаючи Голодомор, – на мою думку, він є геноцидом. Немає причин, щоб говорити по-іншому» – Норман Наймарк, американський історик, професор Стенфордського університету.
Норман Наймарк – американський історик, фахівець із сучасної історії Східної Європи, а також з тем геноциду та етнічних чисток у регіоні, професор Стенфордського університету.
«Сталін та керівництво російської комуністичної партії, більшовики, як їх називали в ті часи, вчинили геноцид проти української нації» – Федеріго Аргентьєрі, італійський історик, директор Guarini Institute for Public Affairs.
«Беручи до уваги усі проведені мною дослідження Голодомору, я переконаний в тому, що це був геноцид» – Олег Воловина, директор Центру демографічних та соціально-економічних досліджень українців у США.
Олег Воловина – соціолог та демограф, директор Центру демографічних та соціально-економічних досліджень українців у США при Науковому товаристві імені Шевченка в Нью-Йорку. Дослідник Центру Славістики, Євразії та Східної Європи Університету Північної Кароліни в Чапель Гілл, США. Дослідження проведені спільно з командою Інституту демографії та соціальних досліджень України.
“Путін вкрай негативно ставиться до викриття Голодомору, адже це була спроба стерти ідею цієї незалежної української нації” – Дональд Ріттер, американський екс-конгресмен, член Правління Фонду Пам’яті жертв комунізму.
Дональд Ріттер – екс-конгресмен, член Правління Фонду Пам’яті жертв комунізму створення якого було схвалено Актом Конгресу США у 1993 році. Почесний президент Афгансько-американської торгової палати та старший радник Афганської міжнародної торгової палати.
«Віддати шану усім загиблим від комунізму та російського імперіалізму» – Марта Федорів, радниця директора Фонду пам’яті жертв комунізму.
Марта Федорів – радниця директора Фонду пам’яті жертв комунізму, одна із лідерок української громади США.
Джерело: поштова розсилка УЦБС