Гаазька заява великої сімки щодо України

g7_b

1. Ми, лідери Великобританії, Німеччини, Італії, Канади, Сполучених Штатів, Франції, Японії, голова Європейської ради і голова Європейської комісії, зібралися в Гаазі, бажаючи підтвердити нашу підтримку суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України.

2. Міжнародне право забороняє придбання території іншої держави, частково або цілком, шляхом примушування або застосування сили. Це порушує принципи, на яких побудована міжнародна система. Ми засуджуємо незаконний референдум, проведений у Криму в порушення Конституції України. Ми рішуче засуджуємо незаконну спробу Росії анексувати Крим в порушення міжнародного права і конкретних міжнародних зобов’язань. Ми не визнаємо ні одну з цих акцій.

3. Сьогодні ми підтверджуємо, що дії Росії спричинять за собою значні наслідки. Це явне порушення міжнародного права — серйозний виклик верховенству закону в усьому світі — повинно викликати занепокоєння у всіх держав. У відповідь на порушення Росією суверенітету і територіальної цілісності України, а також з метою продемонструвати нашу рішучість відповісти на ці незаконні дії, ми в індивідуальному чи колективному порядку приймаємо ряд санкцій проти Росії і тих фізичних і юридичних осіб, які відповідальні за ці дії. Ми готові посилювати наші дії, включаючи скоординовані санкції проти окремих галузей, які надаватимуть наростаюче вплив на російську економіку в разі, якщо Росія продовжить ескалацію ситуації.

4. Ми нагадуємо Росії про її міжнародні зобов’язання, а також про її відповідальність, в тому числі і перед світовою економікою. Перед Росією стоїть ясний вибір. Дипломатичні шляхи до деескалації ситуації залишаються відкритими, і ми закликаємо уряд Росії скористатися ними. Росія повинна поважати територіальну цілісність і суверенітет України, розпочати переговори з урядом України і скористатися пропозиціями міжнародного посередництва та моніторингу для усунення виникаючих законних занепокоєнь.

5. Виражена Російською Федерацією підтримка спеціальної місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі з ведення моніторингу в Україні — крок у правильному напрямку. Ми з нетерпінням чекаємо якнайшвидшого початку роботи місії, щоб полегшити можливість діалогу на місцях, знизити напруженість і нормалізувати ситуацію, і закликаємо всі сторони забезпечити членам спеціальної моніторингової місії безпечний доступ на всю територію України для виконання свого мандата.

6. Наша група була утворена на базі єдиних принципів і єдиної відповідальності. Дії Росії в останні тижні їм не відповідають. У нинішніх обставинах ми не будемо брати участь в запланованому Саміті в Сочі. Ми припиняємо наше членство в «Групі восьми» до тих пір, поки Росія не змінить курс і обстановка знову дозволить проводити змістовні дискусії у форматі «Групи восьми»; ми знову зустрінемося у форматі «Групи семи» в намічений час, в червні 2014 року в Брюсселі, щоб обговорити спільний порядок денний. Ми також дали розпорядження нашим міністрам закордонних справ утриматися від участі в нараді в Москві у квітні. Крім того, ми вирішили провести нараду міністрів енергетики країн «Групи семи» для обговорення шляхів зміцнення нашої колективної енергетичної безпеки.

7. У той же час ми твердо підтримуємо народ України, який прагне до відновлення єдності, демократії, політичної стабільності та економічного процвітання своєї країни. Ми схвалюємо амбітну програму реформ, намічену українським урядом, і підтримуватимемо її здійснення в період, коли Україна прагне відкрити нову главу своєї історії на базі конституційної реформи на широкій основі, проведення вільних і чесних президентських виборів у травні, захисту прав людини і поваги національних меншин.

8. Центральну роль у міжнародних зусиллях, спрямованих на підтримку реформ в Україні, зменшення економічних труднощів України, більш повну інтеграцію країни з ринковою економікою у багатосторонню систему, грає Міжнародний валютний фонд. Ми рішуче підтримуємо роботу МВФ з українським керівництвом і закликаємо їх до її якнайшвидшого завершення. Підтримка з боку МВФ зіграє найважливішу роль у виділенні додаткової допомоги з боку Світового банку, інших міжнародних фінансових організацій, ЄС і двосторонніх джерел. Ми єдині у прагненні надати Україні потужну фінансову підтримку, координувати нашу технічну допомогу і запропонувати допомогу в інших областях, включаючи заходи з розширення торгівлі та зміцненню енергетичної безпеки.

Джерело: http://www.whitehouse.gov/the-press-office/2014/03/24/hague-declaration

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа