До включення Москви на вершинну зустріч G7

putin-trump

Цю справу на останній вершинній зустрічі G7 у Канаді напевно без найменшого призадумання чи знання історії порушила людина, до речі Президент найважливішого члена G7, людина яка кілька днів раніше звинуватила Канаду у спаленню Білого Дому в 1812р. Правда ніхто не звернув би уваги на це коли б цією людиною не був президент США. Внутрішній валютний продукт (ВВП) США перевищує ВВП решти шість членів, тобто Великої Британії, Німеччини, Франції, Японії, Італії та Канади. Мабуть це дає представникові США право говорити майже що будь.

Довгий час фактично від 1976 року існувала так звана G7, група сім економічно потужних та політично споріднених держав. У 1997 році для формального чи символічного закінчення Холодної війни та піднесення престижу Президента Бориса Єльцина впроваджено Російську Федерацію (РФ) до тієї групи і оформлено G8. В основі такого рішення були політичні, а не економічні причини по мимо того, що сама формація є по суті економічною але аморфною структурою.

Президент Єльцин у той час переживав небезпеку втрати влади у РФ оскільки він уважався демократом який допоміг повалити СРСР, а комуністи в РФ були найсильнішою політичною групою і економія РФ не була сильною оскільки ціна палива на світовому ринку була не високою, а РФ не була спроможною експортувати крім сировини нічого більше. Єльцина правильно чи не правильно на Заході уважалося трохи демократом маючи за собою деякі заслуги у цьому як реформатор, революціонер та приятель Заходу. Було бажання впровадити Єльцину РФ до кругу престижного цивілізованого демократичного і економічно розвиненого кола. Правда ці сподівання були дуже натягненими як показала історія, але як кажуть надія вмирає останньою. Зрештою кошт впровадження РФ до цивілізованого міжнародного товариства був далеко меншим чим військовий захист перед потенційним російським агресором.

Сьогодні РФ і її Президент Путін щось зовсім інакше – ізгої міжнародного цивілізованого товариства. Тільки кілька причин чому: брутально Путін чи його сурогати знищили чеченців влаштовуючи власні теракти у яких згинули власні люди, поставили у Чечні вислужника Москви, напали на чужі суверенні території Грузії і України, проголосила деякі території незалежними, одну українську територію просто прилучили до себе, на загарбаних територіях уже вбили понад десять тисяч людей, силою встановлених обставин висилили з тих земель мільйонів, вбили майже 300 невинних людей на літаку MH17, вбили чи старалися вбити на чужих територіях своїх противників і то хімічною і радіоактивною зброєю, допомагали два рази своєму брутальному союзникові президенту Асаду у Сирії хімічною зброєю вбивати невинних осіб, між ними жінок і дітей, старалися втручатися і вирішувати демократичні процеси – вибори у США та Європі. Сьогодні РФ і її олігархи під економічними санкціями США, Канади і Європейського Союзу бо ввесь світ почав пізнавати, що таке Москва. РФ під політичним оглядом у жодному випадку не є кандидатом до оновленої G8 включно з тим фактом, що РФ стратила цей статус у 2014 своєю анексією Криму. Крим сьогодні далі окупований Москвою.

Показники для РФ як кандидата до найбільш розвинутих економічних держав не кращі як її політичні. Під оглядом певного спаду вартості палива економія РФ сьогодні у критичному стані, навіть до тої міри, що РФ заборгована сьогодні перед Україною за рішенням Стокгольмського арбітражу за недоставлення газу. Держави G7 становлять своїм ВВП 46% ВВП цілого світу. З цих 46% більше половини становить ВВП США з 18.57 трильйонів доларів. На останньому місці у списку G7 є Канада з 1.53 трильйонів доларів ВВП. ВВП Росії за 2016 рік становив 1.28 трильйонів. Навіть коли б не було політичних негативів, чому приймати до такого ексклюзивного економічного клубу державу з нижчим ВВП чим найбідніший сьогоднішній член. Китай має 11.2 трильйони доларів ВВП. Вже скорше прийняти хіба Китай. Росія з своїм ВВП дорівнює таким державам як Іспанія. Іспанія немає тих політичних негативів що РФ, хіба внутрішніх. До речі Іспанія не обговорюється як кандидата у членство G7 і навіть не є у списку поодиноких держав членів G20.

Що думав Трамп? Тут правдоподібно примітивність але, може і ще щось, Президента США Дональда Трампа, що яскраво проявилася ще раз цією пропозицією в сторону Москви і Путіна. Можна кидати різні підозріння на цю загадку. Одначе мабуть усім ясно, що РФ немає місця у вершинних зустрічах G7. Тут навіть найбільші друзі чи симпатики Трампа не зможуть підтримати його пропозицію. Правда, Путін використав нагоду чи дурноту Трампа і зразу прийняв доброзичливість та запросив на зустріч G7 у Москву.

Мабуть для завершення тут порушених справ, треба додати, що Канада починала свою історію як держава у 1867р. тому не могла б спалити Білого Дому у 1812р. Правда, щоби це знати треба хіба жити у Канаді або бодай щось читати. Дональд Трамп не живе у Канаді. Він також нічого не читає і нікого не радиться. До нього не можна мати будь яких претензій, щодо будь якого знання по мимо того, що він не раз сказав про себе, що він “стабільний геній”. Ну Бог з ним!

Одначе світ може бути дуже небезпечним коли подумати, що він президент США, тобто наймогутнішої держави у світі. Корисний ідіот? Щоби то було все!

13 червня 2018р. Аскольд С. Лозинський

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа