Держдума визнала, що для війни з Україною бракує солдатів

rus-dead2

20 травня (Reuters) – На знак термінової потреби Росії посилити свої військові зусилля в Україні, Дума заявила у п’ятницю, що розгляне законопроект, який дозволить росіянам старше 40 років та іноземцям старше 30 років вступати в армію.

На сайті Державної Думи, нижньої палати парламенту, йдеться, що цей крок дозволить військовим використовувати навички старших спеціалістів.

“Для застосування високоточної зброї, експлуатації озброєння та військової техніки потрібні високопрофесійні фахівці. Як показує досвід, вони стають такими до 40-45 років”, – йдеться в повідомленні.

Наразі перший контракт з військовими можуть укласти лише росіяни 18-40 років та іноземці 18-30 років. Росія зазнала величезних невдач і великих втрат людей і техніки у 86-денній війні, в якій Україна мобілізувала практично все доросле чоловіче населення.

Незважаючи на повний контроль над руїнами Маріуполя, Москва залишається далекою від своєї мети – захопити весь Донбас на сході України.

“Очевидно, що росіяни потрапили в біду. Це остання спроба подолати нестачу людської сили, не хвилюючи власне населення.

Але Кремлю стає все важче приховувати їхні невдачі в Україні”, – сказав відставний генерал США Бен Ходжес, колишній командувач силами армії США в Європі.

Джек Уотлінґ, спеціаліст із сухопутної війни британського аналітичного центру безпеки та оборони RUSI, заявив, що російським військовим не вистачає піхоти.

«Росії необхідно стабілізувати комплектування своїх військових частин в Україні та створити нові підрозділи, якщо вона хоче покращити свої позиції на місцях», – сказав він. «Це буде повільний і складний процес, але його можна прискорити, мобілізуючи людей з наявними навичками та військовим досвідом».

У Думі зазначили, що запропонований закон також полегшить набір цивільних медиків, інженерів та спеціалістів з експлуатації та зв’язку.

Окремо, міністр оборони Росії Сергій Шойґу заявив у п’ятницю, що Росія формує 12 військових частин у своєму західному військовому окрузі у відповідь на зростаючі там загрози, посилаючись на заявки Фінляндії та Швеції на членство в НАТО.

Репортаж Марка Тревельяна, редагування Вільяма Макліна та Френка Джека Деніела

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа