За 5 останніх років Україна має чимало здобутків, які ми будемо обстоювати всіма доступними для нас законними методами. Це «червоні лінії», які ми не дозволимо переступити нікому:
Інтеграція України в євроатлантичну спільноту. Стратегічний курс України на інтеграцію до НАТО та ЄС закріплений в Конституції України і для української влади є аксіомою в її роботі. Жодних дискусій з цього приводу бути не може. Всі спроби змінити цей курс не матимуть успіху.
Реформування сектору національної безпеки та оборони. З 2014 року було прийнято ряд стратегічно важливих законів та рішень у сфері безпеки та оборони. Ключовим з них був Закон «Про основи національної безпеки та оборони», який є фундаментом для подальших реформ. Ревізія цього закону є неприпустимою. Ми робитимемо все, щоб продовжувати реформи у галузі. Зокрема мова йде про реформування СБУ за стандартами країн НАТО, запровадження парламентського контролю над спецслужбами, реформування ОПК тощо. По кожному з цих напрямів вже розроблена і готується до прийняття відповідна нормативно-правова база. Реформа сектору безпеки і оборони є однією із ключових, враховуючи агресію Росії та війну на Донбасі.
Війна. Жодних компромісів з Росією ціною українських інтересів не буде. Нормалізація відносин з агресором можлива лише після нашої перемоги – повної деокупації українського Криму та Донбасу та компенсації завданих нашій державі втрат.
Енергетична безпека. 4 роки Україна не купує газу в Росії. Ми виграли всі судові суперечки із «Газпромом» в Стокгольмському арбітражі на мільярди доларів. Спроби знову домовлятись із російським монополістом щодо прямого постачання газу є прямою загрозою національній безпеці і матимуть дуже негативні наслідки для тих політиків та чиновників, які на це підуть. Застерігаємо – жодних газових угод із Росією бути не може. Може йтися лише про виплату нам боргу. Договір про транзит російського газу в Європу має укладатися на тристоронній основі – ЄС-Україна-Росія.
Ми продовжимо робити все, щоб вибити російський бізнес з інших сфер української енергетики – атомної, контролю над обленерго та тепловою генерацією. Політика санкцій проти російського бізнесу буде збережена і ми робитимемо все, щоб вона була розширена.
За 5 років було зроблено дуже багато в гуманітарній сфері та в питанні захисту українського інформаційного простору. Політика декомунізації, підтримки українського книговидавництва та кіно, розширення присутності української мови в теле та радіо-ефірах, продовжуватиметься незважаючи на будь-які спроби її змінити чи «відіграти» назад. Те саме стосується і захисту української мови, саме з цією метою було прийнято відповідний закон. Попереджаємо новообрану адміністрацію: навіть не думайте зупинити чи скасувати цей законопроект. Це небезпечно для вашого політичного здоров’я.
Ми і надалі продовжуватимемо «зачистку» українського інформаційного простору від російських впливів. Заборона трансляції російських телеканалів та російських соцмереж в Україні це лише половина справи. В подальшому ми зробимо все, щоб в Україні не могли працювати відверті рупори російської пропаганди – «Інтер», «112», «NewsOne» та інші.
Новостворена Православна Церква України – це масштабна історична подія. Незважаючи на те, що в Україні держава відділена від Церкви, ми допомагатимемо утверджуватись ПЦУ і робитимемо все, щоб мінімізувати вплив та можливості Російської православної церкви (яка поки себе маскує під назвою УПЦ), що фактично виступає агентурною мережею ФСБ-ГРУ Росії.
Реформи будуть продовжені
Намагання зупинити чи переглянути медичну реформу є абсолютно неприйнятними та отримають жорстку протидію. Це саме стосується і освітньої реформи, зокрема творення нової української школи та розвитку університетської автономії.
Децентралізація – одна з найуспішніших структурних економічних реформ, яка дозволила запустити розвиток регіонів України, буде продовжуватися. Намагання повернути корупцію та економічну залежність у взаєминах столиця-регіони буде розцінено як спробу узурпувати владу, повернути часи Кучми-Януковича й законсервувати пострадянську адміністративну систему управління. Цього не буде – ми рухаємося в Європейський Союз, де запорукою успішного розвитку є економічне самоврядування. Воно створює нові можливості для міст, регіонів та їхніх мешканців. Але і федералізації під прикриття викривленої «децентралізації» ми також не допустимо.
Антикорупційна реформа – це не лише чітка декларація намірів у боротьбі із корупцією в Україні, а більш масштабний процес інтеграції України в євроатлантичну спільноту. Власне, ця реформа дозволила отримати Україні безвізовий режим з ЄС, відновити співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями, сприяла збільшенню прямих іноземних інвестицій в Україну. Персональні зміни в антикорупційних органах звісно можливі, але самі антикорупційні органи повинні залишитися незалежними від впливу влади. Перегляду чи скасування антикорупційної реформи не буде!
Важливим елементом антикорупційних та економічних реформ є запровадження систем «Прозоро» та «Дозоро», які мінімізують корупційні ризики під час використання бюджетних коштів та підвищать конкурентність української економіки. Будь-які спроби їх знищити будуть чітким сигналом, що україно-російська олігархія має намір повернути свою ключову роль в економічному та політичному житті країни.
Ми звертаємося до влади: у вас багато роботи і без того, щоб гратися в небезпечні ігри з українським суспільством, зазіхаючи на існування України як незалежної держави. Закликаємо нового Президента звернути пильну увагу на ті сфери, де роботи ще дуже багато. Насамперед це боротьба з корупцією, продовження економічних реформ, продовження судової реформи, незмінність підтримки сектору безпеки та оборони. Якщо в цих сферах Президент буде демонструвати адекватну політику, він отримає всю необхідну підтримку.
У той же час, усі спроби реалізації політики реваншу, капітуляції, толерування чи повернення в Україну одіозних представників команди Януковича, скорочення підтримки армії та спецслужб будуть негайно зупиненні. Подальшій долі такого Президента ми не заздримо.
Громадська ініціатива «ЗахистиУкраїну»