У Московії відбувається фінальна частина світової першості з футболу 2018 року.
Важко збагнути, як одна з останніх імперій дістала почесне право організатора. Навіть, коли стали відомі беззаперечні факти підкупу Кремлем найвищих футбольних достойників світу, щоб ті проголосували за Московію, коли у цьому гучному скандалі були десятки заарештованих, коли інші країни-претенденти справедливо обурювалися і вимагали належної оцінки, москалям, якимось дивом, вдалося зберегти за собою Мундіаль-2018. Однією із версій того, що сталося, є подальший підкуп. Цього разу правоохоронців, які проводили розслідування, суддів та інших осіб, причетних до цієї гучної та ганебної афери.
Чемпіонат світу 2018 року дійсно вельми нагадує Олімпіаду-1936, яка відбувалася у Берліні. Тоді світ своєю присутністю фактично визнав Гітлера, його режим. Невдовзі розпочалася Друга світова війна. Тепер футбол перетворили на політичний інструмент у руках кривавого диктатора Путіна.
Москалі ледве встигли відкрити всі арени до старту турніру. Деякі офіційно функціонують лише місяць-два. Та й вводили їх в експлуатацію, закривши очі на чисельні проблеми. Їх хоч греблю гати. І не тільки на стадіонах. У Ростові-на-Дону старі будівлі та напіврозвалені приміщення замаскували банерами і сітками. Таких об’єктів близько двох сотень. І всі вони у старому центрі. Двох мільярдів доларів не вистачило міській владі, щоб навести порядок. Можна лише гадати, скільки із цієї чималої суми було вкрадено.
Виокремилася Московія й своєю «гостинністю». До чисельних пограбувань і звірячого побиття французького фаната додалася заява одіозного політика Едуарда Лімонова, який назвав туристів безхатьками та «піддатими корявими іноземцями». Російська поліція має вказівку не розголошувати злочини під час Мундіалю. Натомість, рекомендовано наголошувати на чисельних фактах запобігання правопорушень та безчинств.
Однак, шила в мішку не втаїш. У самісінькому центрі Москви таксі виїхало на тротуар і завдало травм восьми перехожим. Постраждала й українка, яку було госпіталізовано. Водія затримали. Він киргиз. Свій вчинок пояснив втомою, мовляв, працював усю ніч і не відпочив. Також стало відомо, що у нього не було відповідних документів на право обслуговувати пасажирів під час світової першості.
Через утаємниченість злочинів вже після початку чемпіонату стало відомо, що напередодні першого матчу до лікарні потрапив нігерійський уболівальник. У Москві він хильнув лишку, заліз на дах під’їзду до будинку і став танцювати, співаючи національних пісень. Зауваження мешканців він ігнорував, допоки один із них зіштовхнув його. Тепер горе-фанат, із переломом обох п’ят, уболіває на лікарняному ліжку.
Це не єдиний «політ». У столиці Московії також із шостого поверху випав юнак. Він поводився неадекватно, був голий і врешті втратив рівновагу. Упав на трьох уболівальників збірної Аргентини, які поверталися із поєдинку їхніх улюбленців супроти Ісландії. Юнак загинув, а двох аргентинців госпіталізували.
Окрім побитого таксистом, у Москві постраждав інший француз, із нетрадиційною орієнтацією. Двоє дагестанців проломили йому голову та поламали щелепу. У нещасного також пошкоджений мозок.
Окрім фізичних, фанати зазнають матеріальних збитків. У Санкт-Петербурзі, у день матчу Марокко – Іран, один із уболівальників у мережі швидкого харчування «Теремок» придбав млинець і чай за 300 євро! Не знаючи жодного слова, він побачив суму, яка висвітлилася на касовому апараті, і виклав цю суму замість 300 рублів. Касирка ані оком не кліпнула і взяла гроші.
Понад 150 фанатів збірної Нігерії не змогли відразу покинути Калінінград, де вони вболівали за своїх улюбленців у протистоянні з хорватами. У потяг їх не пускали через відсутність шенгенських віз. Звідки їм було знати, що транзитна віза при купівлі квитка на потяг з міста до інших теренів Московії автоматично надається тільки москалям? Іноземці ж мають заздалегідь подавати відповідну заявку. У ситуацію довелося втручатися оргкомітету та ФІФА. Фанатів відправили літаком.
Ледве не потрапили у халепу й швейцарські вболівальники. На недільний поєдинок їхньої збірної з Бразилією вони автобусом їхали до Ростова-на-Дону. Навігатор вказав шлях через окупований Донецьк. На передній панелі транспортного засобу був символічний Кубок світу і напис, що засвідчував поїздку до РФ. Видко, саме це врятувало європейців, які частину шляху проїхали окупованою територією і їх не зупинив жодний блок-пост.
Цікаво, що матчі збірної Бразилії коментуватиме колишній президент країни Луїс Інасіу Лула да Сілва. Випадок непересічний ще й тому, що робитиме це коментатор із тюрми. До 12 років буцегарні його засудили за корупцію. Свої враження від матчів він записуватиме на відео і передаватиме до редакції, яка транслюватиме їх в ефірі. Цікаво, чи дочекається Україна, що її президент буде коментувати футбольні поєдинки? Будь-які, минулі, діючий чи майбутні.
Так само з тюрми міг уболівати чи коментувати матчі світової першості легендарний аргентинець Дієго Армандо Марадона. Він був великим футболістом. Далі щось пішло не так. Невиліковний наркоман, його здоров’я і навіть життя врятували кубинські медики. Сталося це завдяки міцній дружбі Марадони із нині покійним диктатором Фіделем Кастро. Взимку Марадона, перебуваючи у Москві на церемонії жеребкування фінальної частини Мундіалю, намагався зґвалтувати російську журналістку. Та все йому зійшло з рук. І за грою своєї збірної він не просто спостерігав із ложі для почесних гостей, а й нахабно, всупереч забороні, курив сигару.
Вельми обережна в Московії збірна Англії. Ця країна, через отруєння на її теренах колишнього московського шпигуна Скрипаля, була в авангарді бойкоту чемпіонату в Московії. Тепер гравці переймаються расовою дискримінацією, яка може спіткати їхніх рідних і друзів. Як впоратися з проявами расизму членів англійської делегації консультує психолог.
Масла до вогню підлили британські фанати. Знані хулігани, вони пообіцяли влаштувати пекло російським уболівальникам. Один із їхніх очільників заявив: «Це буде світова війна – третя, четверта, п’ята, шоста і сьома!».
Збірна Англії несподівано відмовилася від тренування на «Волгоград-Арені» перед матчем із Тунісом. Причина наразі невідома, але факт доволі неприємний.
Британців, які з міркувань безпеки навіть не куштували коровай під час прильоту до Московії, розмістили у готелі біля Санкт-Петербурга, вікна якого зі сторони згорілого будинку. Також організатори не взяли до уваги вимоги британців щодо поселення у тихому готелі із шестиметровим парканом. Поруч залізниця із постійним шумом від проїжджаючих потягів.
Резонанс скандалів у Московії сягнув України. У Чернігові російська фірма реалізовувала футболки до світової першості із написом «Росія вперед». Лише після розголосу продукцію зняли із продажу.
Цікаво, чи понесуть покарання організатори цієї ганебної і невипадкової акції?
Григорій Жибак