Протоколи Оперативної групи бюро Київського міського комітету КПУ з питань ліквідації наслідків Чорнобильської аварії доступні онлайн

baner

Центр досліджень визвольного руху спільно з Галузевим державним архівом Служби безпеки України публікує на сайті Е-архіву оцифровані примірники Протоколів засідань Оперативної групи бюро Київського міського комітету КПУ. 

Оперативна група бюро Київського міського комітету КПУ була створена на початку травня 1986 року. Вона займалася питаннями, пов’язаними з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 

Головне завдання Групи — вирішувати питання функціонування соціальної і транспортної інфраструктури у межах міста Києва та Київської області. А саме: 

  • створювати контрольно-пропускні пункти на в’їздах до Києва;

  • формувати Штаби Цивільної оборони; 

  • контролювати дезінфекцію міст та проведення дозиметричного контролю; 

  • перевіряти виробничі приміщення і навчальні заклади; 

  • контролювати якість продукції на ярмарках; 

  • забезпечувати евакуацію, розміщення та забезпечення населення житлом і роботою; 

  • забезпечувати дезактивацію територій та техніки, що була задіяна для ліквідації наслідків.

Наприклад, одним із розпоряджень у протоколі №3 від 7 травня 1986 року Оперативна група вимагала: «категорично заборонити сушку білизни на відкритому повітрі. Посилити контроль за дотриманням даної вимоги». А в протоколі №2 засідання Оперативної групи бюро Київського міського комітету КПУ від 6 травня 1986 року була пропозиція: «дозволити у торговельній мережі продаж червоного вина і забезпечити додаткове отримання з відповідних фондів». 

Денис Пасічник, координатор Електронного архіву, пояснює: «Документи містять інформацію про діяльність партійного керівництва Київської міської ради в умовах техногенної та екологічної катастрофи. Дають можливість дізнатися, які методи застосувала місцева влада для боротьби з наслідками аварії».

Частина оцифрованих матеріалів раніше була опублікована у збірнику документів  «Чорнобильське досьє КҐБ». Книгу можна завантажити за посиланням.

Також на сайті Електронного архіву доступна до перегляду колекція документів про причини, перебіг та наслідки катастрофи «Чорнобильська трагедія — злочин радянської влади», оприлюднена у 2016 році.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа