Полон – це тортури і смерть: чому захисникам Маріуполя не можна здаватись окупантам

azov

Колишні бранці Кремля записали відео, в якому пояснюють, чому для військового гарнізону, який перебуває в «Азовсталі», російський полон означатиме смерть у муках. Люди, що пережили полон окупантів, розповідають про тортури і катування, які застосовували росіяни до полонених.
Військовий медик з «Азовсталі» Євген Чуднєцов – потрапив у полон у 2015 році, де пробув 3 роки: «Застосовували електричний струм, апарат «Тапик», катування водою і плоскогубцями вирвали усі зуби. Але мені повезло, що я не потрапив у концтабір «Ізоляція».
Активіст Владислав Овчаренко – був арештований т.зв. МГБ «ЛНР» у 2016 році, пробув у полоні більше року: «Це щоденне насильство, катування, погрози розправи над близькими. Багато хто з того підвалу так і не вийшов».
Журналістка Марія Варфоломеєва – потрапила в полон у 2015, де перебувала понад рік: «Я бачила, як російські військові знущаються над цивільними людьми: ламають пальці, ребра, б’ють струмом. Але те, як вони поводяться з українськими військовими – незрівнянно гірше. Не можна сподіватись на те, що потрапивши у фільтраційні табори чи здавшись в полон, вони залишаться живими, крім того, їхнє життя буде жахливим після катувань».
Кримськотатарський активіст Ісмаїл Рамазанов – був затриманий ФСБ в окупованому Криму у 2018 році, його катували, примушуючи підписати зізнання, пів року відсидів у СІЗО: «Ми не повинні дати шансів ворогу взяти в полон захисників Маріуполя. Закликаємо світ – давайте зупинимо це!»

Опубліковано Аналітика.