Інститут вивчення війни: Сі Цзіньпін не дасть Путіну підтримку для війни проти України

putin&Xi

Президент Китаю Сі Цзіньпін під час зустрічі з президентом росії володимиром путіним у Москві запропонував більш стримане бачення російсько-китайських відносин, ніж те, якого, ймовірно, прагнув путін.

Про це йдеться в аналітичному звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Під час зустрічі 20 березня Сі і путін підкреслили міцність китайсько-російських відносин, відзначили аналітики. Але в статтях, опублікованих 19 березня напередодні візиту Сі, вони запропонували різні інтерпретації масштабу майбутніх відносин.

Так, путін опублікував статтю в китайських державних ЗМІ, в якій стверджував, що росія і Китай будують партнерство для формування багатополярного світового порядку перед обличчям колективного Заходу, який прагне до домінування. А також Сполучених Штатів, які, за словами путіна, проводять політику подвійного стримування проти Китаю і росії.

Водночас Сі запропонував менш агресивну загальну мету для російсько-китайських відносин у своїй статті, опублікованій в російському державному виданні “Российская газета”.

Лідер КНР зазначив, що росія і Китай загалом прагнуть до багатополярного світового порядку, але не конкретно проти ворожого Заходу. Натомість Сі зосередився на представленні Китаю як життєздатного третього посередника у війні в Україні, чий план переговорів “відображає єдність поглядів світової спільноти на подолання української кризи”.

“путін написав, що росія вітає готовність Китаю “відігравати конструктивну роль у врегулюванні кризи” у зв’язку з війною в Україні, але путін, ймовірно, сподівався, що Сі займе таку ж агресивну риторичну лінію щодо Заходу”, — йдеться в аналітичному звіті.

Відмова Сі від відкритого приєднання Китаю до росії в передбачуваному путіним геополітичному конфлікті із Заходом є помітним відходом від задекларованого Китаєм “партнерства без обмежень” з росією, що передувало початку російського вторгнення в Україну. Риторика Сі свідчить, що він не схильний надавати росії повну економічну і політичну підтримку, необхідну росії для подолання невдач в Україні.

В Інституті вивчення війни додають, що утін і Сі запропонували дещо подібні бачення посилення китайсько-російського економічного партнерства, і цілком імовірно, що вони підпишуть двосторонні торговельно-економічні угоди, деякі з яких будуть спрямовані на полегшення схем ухилення від санкцій.

“Сі також, ймовірно, запропонує більш конкретну пропозицію щодо врегулювання війни в Україні шляхом переговорів, хоча залишається незрозумілим, що саме передбачатиме його пропозиція і наскільки сприйнятливою до неї буде реакція Кремля. Перспективи постачання Китаєм військової техніки до росії також залишаються неясними”, — підсумували аналітики.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа