Збереження історичної спадщини: прокуратура через суд зобов’язала селищну раду розробити історико-архітектурний опорний план смт Миропіль

За позовом Чуднівської окружної прокуратури визнано протиправною бездіяльність виконкому Миропільської селищної ради та зобов’язано його вжити заходів для розроблення і затвердження історико-архітектурного опорного плану історично населеного місця – смт Миропіль.

Йдеться про древнє поселення Миропіль Житомирського району, в околицях якого археологи свого часу виявили пам’ятки V-VIII ст. – городище і кургани. З метою збереження культурної спадщини, Постановою Кабміну України у 2001 році його внесено до Списку історичних населених місць України.

Відповідно до чинного законодавства, такі населені пункти повинні мати історико-архітектурний опорний план з визначенням історичного ареалу.

Однак прокурори встановили, що дотепер орган місцевого самоврядування не забезпечив розробку плану. За таких обставин виникає загроза самовільної, неконтрольованої забудови історичної місцевості, що може призвести до руйнування цінних пам’яток історії та культури.

Прокуратура звернулася до суду, який зобов’язав селищну раду вжити відповідних заходів.

Варто зауважити, органи прокуратури Житомирщини, у межах компетенції, проводять цілеспрямовану роботу щодо збереження історичної та культурної спадщини нашого краю.

Зокрема, прокурорами заявлено аналогічні позови щодо розроблення і затвердження історико-архітектурних опорних планів для міст Радомишля, Коростишева, Овруча та смт Любара. Наразі справи розглядає суд.

Пресслужба Житомирської обласної прокуратури, 13.06.2024

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа