З нагоди Дня Соборності у Полтаві експонують історичну виставку «В єдності сила»

Виставка-світлина ОВА

У фойє Полтавської обласної філармонії до 31 січня експонуватиметься виставка «В єдності сила». Її створили і представили громадськості фахівці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Участь у цьому виставковому проєкті також взяли Департамент культури і туризму Полтавської ОВА та Полтавський офіс Українського інституту національної памяті. Історико-популяризаційний проєкт присвятили Дню Соборності України.

Використано світлини, візуальні та інформаційні матеріали від Інституту нацпам’яті. Зокрема висловлювання видатних українців, учасників зокрема подій «двох 22 січня»-проголошення незалежності Української Народної Республіки 22 січня 1918 року та проголошення Акту Злуки між УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року. Серед цитат учасників Української революції 1917-21 рр. і вислови нашого видатного земляка, голови Директорії УНР Симона Петлюри. Також на плакатах представлено витяги з документів, що оповідають про передумови об’єднання українських земель та обставини реалізації ідеї національної єдності.

Оприлюднено документи у часових межах: від відозви Головної Руської Ради від 10 травня 1848 року («призначенням такого великого народу не може бути, щоб у Європі займати побічне становище, щоб підпорядковуватись іншому») до наказу ОУН від 22 січня 1946 року («Ідеал 22-го січня – це наш всенародний ідеал. Наше прагнення і наша ціль!»).

Полтавська ОВА

Полтавський офіс УІНП

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа