Відверто про націоналізм та його ідеологів

В Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану в Києві відбулася лекція-обговорення «Відверта розмова про націоналізм» до 120-ї річниці з дня народження Степана Ленкавського – українського політичного діяча, ідеолога ОУН, в’язня Аушвіцу та автора Декалогу українського націоналіста.

Лекція зібрала чимало відвідувачів – студентів, дослідників, громадських діячів – тих, хто цікавиться історією національно-визвольної боротьби.

Про життєвий шлях Степана Ленкавського розповів Олександр Сич – доктор політичних наук, голова Івано-Франківської обласної ради, дослідник творчості та автор життєпису діяча.

Модерували зустріч кандидат історичних наук Тетяна Бойко та редактор часопису ОУН «Шлях Перемоги» Віктор Рог.

Дослідник життя Степана Ленкавського розповів про його боротьбу та творчість від безпосередньої участі у заснуванні та ідеологічному оформленні Організації Українських Націоналістів до ув’язнення в концтаборі Аушвіц та роботи в Проводі Закордонних Частин ОУН.

Було представлено чотиритомник праць Ленкавського під загальною назвою «Український націоналізм» та перший том біографічного дослідження про ювіляра авторства Олександра Сича «Монах ОУН».

Учасники зустрічі обговорили концептуальні ідеологічні засади українського націоналізму та розглянули історичні віхи його становлення і розвитку та актуальність в сучасних умовах. І, звичайно ж, все це через призму постаті професора Ленкавського.

«Я затявся підняти його з небуття, вирвати з тенет часу, і запустити в науковий обіг його твори.

Було дуже важко збирати матеріали з огляду на конспіративний характер дії ОУН, розпорошеність матеріалів, багато текстів були підписані псевдонімами, криптонімами, не підписаними взагалі.

Він був дуже глибоким філософом, але нажаль, підпільні умови боротьби не сприяли зайняттям філософією», – зазначив Олександр Сич.

Організаторами заходу виступили Український Інститут Національної Пам’яті, Національний музей Революції Гідності, Музей Майдану та Інститут Наукових Студій Націоналізму.

УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа