Уроки Карпатської України

У Музеї книги і друкарства України діє виставкадо 75-річчя проголошення Карпато-Української держави«Карпатська Україна: на світанку свободи», у рамках якої пропонуємо показ та обговорення документального фільму «Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939»

Запрошуємо Вас7 травня 2014 р. о 19.00 у Музей книги і друкарства України за адресою:

м. Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 9.

(на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)
Uroky_Karpatskoi_Ukrainy

Карпатська Україна – незалежна держава на території Закарпаття, проголошена всенародно обраним Соймом (парламентом) у Хусті 15 березня 1939 року. Вона продемонструвала світові незнищенне прагнення українського народу, населення всіх його земель до самостійного державного життя.

На виставці експонуються історичні документи, світлини подій 1938-1939 рр., фотопортрети діячів Карпатської України, особисті речі учасників, періодика і книжки зі спогадами та історичними нарисами, поштові листівки. Представлені друковані матеріали видані в різні роки в Україні і за кордоном.

Виставка побудована на основі фондових колекцій Музею книги і друкарства України, Бібліотеки ім. О.Ольжича, Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф.Потушняка, кафедри історії України УжНУ та приватного архіву родини Климпушів.

«Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919–1939» – український документальний фільм 2012 року, поставлений режисером Тарасом Химичем, композитором Любомиром Соломченком та продюсером Тарасом Чолієм. Ґрунтовне дослідження історії Закарпаття періоду 1919–1939 років, сфільмоване кіностудією «Invert Pictures» на замовлення громадської організації «Західно-Український Центр Історичних Досліджень».

У фільмі поєднано три сюжетні лінії – розповіді очевидців, маловідомі документи, майстерно відзняті краєвиди та художні сцени. У звуковій палітрі кінострічки гармонійно переплетені авторська та етнічна музика.

Учасники обговорення: науковий консультант фільму Олександр Пагіря та історик Сергій Дячук.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа