У Великосорочинській громаді вшанували пам’ять Марії Капніст

Цими днями у Великосорочинській територіальній громаді відбулися просвітницькі зібрання, приурочені 110-й річниці від дня народження талановитої актриси театру і кіно, заслуженої артистки України Марії Ростиславівни Капніст. Про це повідомили у відділі освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Великосорочинської сільської ради та Полтавському офісі Українського інституту національної пам’яті.

Жителі та гості села Великі Сорочинці відвідали Великосорочинський літературно-меморіальний музей Миколи Гоголя, де відбулася тематична година «Остання графиня України» з показом документальних відео та читанням лекцій. Похована актриса на родинному кладовищі в селі Велика Обухівка поряд зі знаменитим пращуром – відомим українським поетом, драматургом і громадським діячем Василем Капністом.

Квіти до могили талановитої землячки поклали мешканці громади, працівники культури, громадськість, керівник апарату Миргородської РВА Віталій Хоменко, Великосорочинський сільський голова Олександр Тищицький, секретар Великосорочинської сільської ради Світлана Москаленко.

Марія Капніст у перші ж роки окупації УНР червоною росією, відразу після встановлення комуністичного режиму, втратила все: будинок, близьких людей, волю. Але вона витримала страшні комуністичні концтабори і знайшла в собі сили зайнятися улюбленою справою. Актриса вирізнялася надзвичайною майстерністю, правдивістю і глибокою психологічністю у втіленні образів. Наділяла своїх героїнь багатим внутрішнім світом, життєвою мудрістю, таємничістю.

«Кожна мить прожитого життя – неповторна, неоціненна. І хоч життя дало мені чимало нелегких випробувань – не жалкую за своєю долею. Давати силу іншим – це найбільша радість життя. Будьте добрими, пам’ятайте, що найкраща справа на землі – це творити добро», – говорила Марія Капніст.

Відділ освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Великосорочинської сільської ради

Полтавський офіс УІНП

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа