У Ромоданівській громаді Миргородського району вшанували пам’ять полковника Армії УНР Петра Болбочана

Петро Болбочан6

Цьогоріч згідно з Постановою парламенту на державному рівні відзначається така пам’ятна дата, як 140-річчя із дня народження полковника Армії Української Народної Республіки (УНР) Петра Болбочана. Майбутній борець за незалежність народився 17 жовтня 1883 року за новим стилем. Тож з ініціативи Полтавського офісу Українського інституту національної памяті цими днями в Ромоданівській територіальній громаді Миргородського району провели низку меморіальних і просвітницьких заходів.

Дошка на будівлі Ромоданівської селищної ради

Болбочан заслуговує на добру пам’ять мешканців громади, оскільки навесні 1918 року брав участь у військовій операції зі звільнення Полтавщини і зокрема селища Ромодан від російсько-більшовицьких загарбників. Тож логічно, що ще у 2017 році на честь Петра Болбочана на фасаді Ромоданівської селищної ради було встановлено меморіальну дошку. А ще символічно, що заходи стартували саме поруч із цим місцем памяті борця за незалежність у 20 столітті.

2017 рік Ромоданівський голова біля меморіальної дошки

Біля приміщення Ромоданівської селищної ради відбулося покладання квітів до меморіальної дошки Петра Болбочана. До присутніх звернувся селищний голова Олександр Верещака, який в цікавій та доступній формі розповів дітям та всім присутнім про історичні події того часу. «Ми з вами маємо всі підстави пишатися тим, що наша Батьківщина мала славні періоди історії, справді легендарних героїв, мужньо пережила найважчі випробування і не скорилася», -наголосив очільник громади. Вшанували пам’ять військового діяча УНР хвилиною мовчання.

изображение_viber_2023-10-05_14-28-41-919

Уроки пам’яті “До 140 річчя Петра Болбочана: визволяв Полтавщину і Крим від росіян” у 10 та 11 класах ОЗ «Ромоданівський ліцей» провела Тетяна Володимирівна Чаюн. У музейній кімнаті цього ж ліцею організована фотовиставка до 140 річчя Петра Болбочана. Учні 5 – 6 класів з цікавістю слухали розповідь вчителя початкових класів Качуру Ольгу Миколаївну, яка розповіла про життєвий шлях полковника та військові операції в Криму та на Полтавщині.

изображение_viber_2023-10-05_14-28-45-843

Вихованці 3 та 4 класу теж завітали до музейної кімнати, де із захопленням слухали повідомлення однокласників про найяскравіші сторінки життєвого шляху та участі Петра Болбочана в Українській революції. Під час екскурсії до Пам’ятного знаку воїнам Армії УНР та Вільного козацтва, які загинули за волю України з московсько-більшовицькими окупаційними військами у Ромоданівському бою 22 березня 1918 року дітей ознайомили з героїчними подвигами борця за незалежність та його причетністю до нашого селища їх класні керівники Лариса Бабаджанова та Тетяна Гребінник. Побували вони і біля меморіальної дошки полковника Армії Української Народної Республіки Петра Болбочана.

изображение_viber_2023-10-05_14-28-50-608

Завідувач Ромоданівської селищної бібліотеки Ольга Шматко для юних користувачів бібліотеки провела пізнавально-інформаційну годину « Було колись в Україні».

изображение_viber_2023-10-05_14-28-49-184

В ОЗ «Новооріхівський ліцей імені О.Г. Лелеченка» на відзначення цієї дати бібліотекарем Любов’ю Демиденко облаштовано стенд «140 років від дня народження Петра Болбочана». Учитель історії Наталія Буркуш провела настановчу відеозустріч уроку-взаємонавчання. Учнів 10 класу було розділено на мікрогрупи. Завдання кожної — вивчення і презентування ключових аспектів життя борця за незалежність.

изображение_viber_2023-10-05_14-28-51-768

Виконком Ромоданівської сільської ради

Полтавський офіс УІНП

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа