У Пришибській громаді Кременчуцького району деколонізовано 15 вулиць

На виконання Законів «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» та «Про місцеве самоврядування в Україні» тридцять шоста сесія восьмого скликання Пришибської сільської ради Кременчуцького району прийняла рішення «Про перейменування вулиць та провулків населених пунктів Пришибської сільської територіальної громади». Ним деколонізовано 15 вулиць і провулків у 7-ми селах громади. Про це повідомили у Полтавському офісі УІНП.

У селі Пришиб:

-вулицю Бахарєва перейменували на пошану Лесі Українки. Поетка, драматургиня, перекладачка і громадська діячка Лариса Косач, що увійшла в історію української і європейської літератури під іменем Леся Українка. Детальніше на офіційному сайті УІНП;

-вулицю у назві якої звеличувався російсько-комуністичний військовий діяч Ватутін перейменовано на Соборну;

-одну із вулиць назвали «Майора Ігоря Пугача». Народився 13 грудня 1979 року в місті Кременчук.. Пришиб – це село в Кременчуцькому районі, де Ігор закінчував середню школу. Після строкової служби вступив до Національної гвардії України. З першого, 2014 року війни захищав Україну від орків під час АТО/ООС. З початку ж повномасштабного російського вторгнення 24 лютого минулого року воював на Харківщині. У статті на державній агенції «Укрінформ» зазначається: «Буквально за кілька місяців до нового етапу війни його було переведено на посаду заступника командира батальйону 3-ї бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана НГУ. Тож з перших годин російських намагань захопити Харків він стояв на захисті міста. Поліг 28 червня 2022 року поблизу села Дементіївка, захищаючи від російських загарбників Харків. Цього дня в ході запеклого бою військовослужбовці підрозділу під його командуванням знищили танк, три бойові броньовані машини, два бронетранспортери та майже взвод живої сили противника. Ігор особисто поцілив з гранатомета в один із російських БТРів, знищивши сімох окупантів. Та коли чергова атака рашистів захлинулась, і піхота відступила – артилерія ворога просто оскаженіла. В результаті того обстрілу загинув не лише майор Пугач, а ще кілька військовослужбовців 3-ї бригади оперативного призначення НГУ. Батьки, яких він безмежно любив, яких по-дитячому називав «батя» й «мам», тепер не чекають сина в гості, а ходять до нього на Пришибське кладовище».

У селі Кобелячок:

-очистили топонімію від імені Рубцова. «Фьодор  Рубцов— російський комуністичний військовий діяч, генерал-майор армії СРСР, уродженець села Кулешове Тульської області росії. У складі Червоної Армії в 1918 році встановлював радянську владу червоної ленінської росії на території українського Криму. Також росіянин Рубцов брав участь у військовому злочині СРСР — вторгненні до незалежної держави Фінляндія. Тобто цей діяч СРСР був учасником радянсько-фінської або Зимової війни — збройного конфлікту між СРСР і Фінляндією у період від 30 листопада 1939 року до 13 березня 1940 року. Під час радянсько-німецької війни Фьодор Рубцов командував 66-м стрілковим корпусом армії СРСР, тож входить до російського і радянського комуністичного пантеону так званої «Великої Вітчизняної війни». Об’єкт топонімії є проявом комуністичної наочної агітації та пропаганди, яка втратила своє значення після здобуття Україною незалежності. Під час новітньої російсько-комуністичної війни ця персоналія використовується для виправдання агресії. Зокрема, 9 травня 2022 і 2023 року у Тульській області за участю представників від міністра оборони росії Шойгу відбувалися пропагандистські акції зі звеличення Рубцова», – розповіли у Полтавському офісі УІНП. Символічно, що відтепер ця вулиця називається «Героїв України»- на пошану захисників усіх поколінь-від Гетьманщини, УНР, УПА до сучасних ЗСУ.

-вул. Першотравневу https://tinyurl.mobi/3c3i8 перейменували на Солідарності. Назва символізує солідарність, єдність української нації в опорі російським варварам.

У селі Черемшки пров. Першотравневий на честь Тараса Шевченка. У селі Роботівка вулицю звеличення місцевого більшовика Григоренка перейменували на Козацьку.

Полтавський офіс УІНП

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа