У Полтавській, Кременчуцькій, Шишацькій, Лохвицькій і Хорольській громадах Полтавщини прибрали російсько-комуністичну символіку

На виконання Законів України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» та «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» публічний простір п’яти громад Полтавщини продовжили очищати від незаконної символіки.

У місті Кременчук після звернення представника Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олега Пустовгара комунальні служби громади на будинку про проспекту Свободи, 18 провели оновлення будівлі, усунувши герб СРСР та ганебне комуністичне гасло з глорифікації ленінського більшовицького перевороту у росії «50 лет Октября».

На вимогу громадських активістів у Полтаві з фасаду будівлі навчального корпусу коледжу управління економіки і права Полтавської державної аграрної академії, а Шишаках з меморіалу українцям-героям 2-ої світової війни теж усунено герби СРСР. Також центральної зони Лохвиці прибрано зображення діячів СРСР, а у селі Семянівка Полтавської міської громади біля меморіалу героям російсько-української війни обеліск, що прославляв імперію зла – СРСР.

У Хоролі по вулиці Небесної Сотні прибрано комуністичну символіку з обеліску «Борцям за владу Рад» (на світлині). «Знак у Хоролі звеличував учасників встановлення радянської влади на території України. Використання та пропаганда символіки комуністичного тоталітарного режиму та російської імперської політики заборонені. Відповідно до пункту 4 частини першої статті 2 «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» під усунення з публічного простору підпадають зображення гасел і цитат, що прославляють чи виправдовують російську імперську політику; пам’ятники, пам’ятні знаки та написи, що увічнюють історичні події, пов’язані із втіленням російської імперської політики; присвячені особам, які брали участь або сприяли реалізації імперської політики». Відповідно до п. 6 ст. 7 Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та органи місцевого самоврядування повинні здійснити демонтаж пам’ятників, пам’ятних знаків, присвячених подіям, пов’язаним із встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті»», – пояснили у представництві УІНП в Полтаві.

Представництво УІНП в Полтаві

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа