У Полтаві чистять публічний простір від символів діячам СРСР

Плакат у виконкомі райради

Триває очищення публічного простору Полтави від ворожої незаконної символіки. Поштовхом стало прийняття закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

21-го грудня на засіданні виконавчого комітету Полтавської міськради ухвалили демонтаж інформаційних дошок присвячених пам’яті радянському військовослужбовцю Олексію Зигіну та секретарю Полтавського обласного комітету Комуністичної партії України Степану Кондратенку. У Полтаві комунальники демонтують інформаційні дошки за такими адресами: вулиця Капітана Володимира Кісельова, 2 та Вокзальна, 1. Демонтовані дошки передадуть на зберігання Полтавському краєзнавчому музею імені Василя Кричевського. Дошки приберуть з публічного простору задля утвердження української національної свідомості та громадянської ідентичності й підтримки процесу позбавлення міського середовища від радянських імперських наративів і маркерів. Про це повідомили на офіційному сайті Полтавської міськради.

memorialni_doshky

Також на звернення представника Українського інституту національної памяті в Полтавській області Олега Пустовгара відреагували у Київській районній в місті Полтава ради. Йшлося про оформлення актової зали цього органу місцевого самоврядування, зокрема розміщення у ній величезного плаката/банера, яким досі звеличують російсько-комуністичного генерала Алєксєя Зигіна. Голова районної ради Сергій Синягівський у офіційній відповіді повідомив, що виконком ради замовив створення нового банера, а старий радянський мотлох приберуть.

ГО «Світанок» та громадська ініціатива «Деколонізація.Україна» на своїй офіційній ФБ-сторінці сповістила, що вже усунено з публічного простору:

Відповідь-Чапаївський

-вивіску «Магазин Чапаївський» по вул. Героїв-чорнобильців, буд 8;

– анотаційну дошку діячу ВЛКСМ Олегові Кошовому з фасаду гімназії №8;

-меморіальну дошку російсько-комуністичному маршалу СРСР Бірюзову;

-інформаційну дошку льотчику СРСР Леваневському;

-анотаційну дошку військовому діячеві СРСР Балакіну;

– 60-річниці «пабєди» Колими над Бухенвальдом , тобто так званій «Великій вітчизняній війні» (дошка «побєдобєсію» розташовувалася по вулиці Великотирнівській).

Також за даними громадської ініціативи «Деколонізація.Україна» прибрано меморіальну дошку Вікторові Мироненку. Він брав участь у військових злочинах СРСР. Учасник операції СРСР з вторгнення до незалежної держави Фінляндія (радянсько-фінська, або Зимова війна — збройний конфлікт між СРСР і Фінляндією у період від 30 листопада 1939 року до 13 березня 1940 року; тоді Радянський Союз мав намір завоювати Фінляндію шляхом встановлення маріонеткового фінського комуністичного уряду. Внаслідок початку агресії СРСР проти Фінляндії Ліга Націй (прообраз майбутньої ООН), виключила Радянський Союз із своїх лав. Також Мироненко брав участь у вторгненні СРСР до Польщі. Тобто радянсько-польській війні 1939 року- військовій операції у ході Другої світової війни, яка почалася 17 вересня1939року. Того ранку о 5:00, через 16 днів після нападу нацистської Німеччини на Польщу, радянські війська без оголошення війни вторглися зі сходу. Операція, що тривала 20 днів, призвела до остаточної окупації Червоною армією та Вермахтом всієї території Другої Польської Республіки 6 жовтня 1939 р.

Згідно зі ст. 2 закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» є незаконною є символіка, що присвячена особам, які обіймали керівні посади в збройних формуваннях Союзу Радянських Соціалістичних Республік під час реалізації російської імперської політики на окупованих, анексованих чи в інший спосіб зайнятих Союзом Радянських Соціалістичних Республік (у даному випадку вторгнення СРСР до Фінляндії і Польщі.).

Полтавський офіс УІНП

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа