У Лубнах провели засідання комісії відновлення нацпам’яті

Жук Андрій

Під головуванням секретаря Лубенської міської ради Маргарити Комарової відбулося перше у 2024 році засідання комісії з реалізації державної політики відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу на території Лубенської територіальної громади. У засіданні у режимі ZOOM-відеоконференції взяв участь член комісії, представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області Олег Пустовгар.

Йшлося про перейменування вулиць і провулків, які є символікою російської імперської політики у селах Вищий Булатець, Вовчик, Войниха, Вязівок, Засулля, Ісківці, Калайдинці, Тотчине, с.Шершнівка, Ломаки, Мацківці, Селюків. Присутні затвердили пропозиції нових назв. Їх обговорять серед громадськості та на сесії Лубенської міської ради.

Було

Заступник начальника управління культури і мистецтв Оксана Радченко доповіла про об’єкти культурної спадщини, які містять символіку російської імперської політики або є символікою російської імперської політики. У межах співпраці із Українським державним інститутом культурної спадщини на 11 пам’яток вже виготовлено облікову документацію без незаконної комуністичної термінології про Другу світову війну 1939-1945 років. «Переосмислюємо і переозначуємо пам’ятники, які увічнюють перемогу над нацизмом без радянських міфологем, якраз у контексті подвигу українського народу. Це меморіальні комплекси у селах Новаки, Нижній Булатець, знак воїнам 337 стрілецької дивізії у Лубнах та інші. Облікову документацію направимо на розгляд Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури і туризму Полтавської ОВА», – розповіла Оксана Радченко.

Вона поінформувала: філія «Вокзальна компанія» акціонерного товариства «Укрзалізниця» нарешті очистила від незаконної символіки СРСР зал очікування вокзалу «Лубни». В «Укрзалізниці» запевнили, що незабаром комуністичну символіку приберуть й з фасаду лубенського вокзалу зі сторін міста і перону.

Також заплановано демонтаж з будівлі Лубенського районного центру комплектування та соціальної підтримки і передачу до місцевого краєзнавчого музею анотаційної дошки зі звеличення діяча СРСР Щелканова. Адже рішенням 35-ої сесії Лубенської міської ради з ініціативи комісії й Олега Пустовгара на виконання закону «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність у 20 столітті» вулицю Щелканова у Лубнах було перейменовано на честь уродженця Лубенського краю, соратника Симона Петлюри, публіциста, одного із засновників і чільних діячів Союзу Визволення України та Головної Української Ради, радника МЗС УНР, керівника статистичного бюро союзу українських кооперативів, дослідника історії українського революційного руху Андрія Жука.

Полтавський офіс УІНП

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа