В Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася презентація книги Олександра Сича «Монах ОУН. Частина 2».
Книга є продовженням дослідження життя та діяльності одного з провідних діячів Організації Українських Націоналістів – Степана Ленкавського.
Друга частина життєпису Степана Ленкавського відображає його життя в еміграції та діяльність у рамках Закордонних Частин ОУН впродовж 1945-1954 років, зокрема участь у формуванні нових структур ОУН в діаспорі – в Європі, Північній Америці та Австралії, а також його активну протидію спецслужбам Радянського Союзу.
Особливу увагу автор приділяє ролі Ленкавського як ідеолога націоналістичного руху, відзначаючи його вклад у розвиток концепції української державності.
«Мені доводилося виконувати подвійне завдання: спочатку виписувати каркас історії закордонних частин ОУН, а потім на цей каркас накладати діяльність Степана Ленкавського», – зазначає Олександр Сич.
Значну увагу в книзі приділено внутрішнім конфліктам в лавах ЗЧ ОУН. За словами Олександра Сича, весь сюжет книжки – це перманентна конфліктна боротьба кількох груп оунівців.
«Насправді, той хто буде читати книжку, зустрінеться з дуже цікавими перипетіями. Вона наукова, але якщо в неї заглибитися, вона читається як пригодницький роман, тому що всі роки становлення закордонних частин ОУН – це суцільна перманентна дискусія між двома групами людей. Між тими, хто сидів в концтаборах, провідні діячі на чолі з Бандерою, Стецьком, Ленкавським та іншими, і тими яких прислав Провід ОУН підпільно з України, аби вони за кордоном допомагали визвольній боротьбі України», – говорить Олександр Сич
Правда ІФ