«Про справу не говори з ким можна, лише з ким треба»

У Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини відбулася презентація книги: «Конспірація. Вишкільні матеріали з підпільної та збройної боротьби ОУН і УПА» за участі упорядників: кандидата історичних наук Сергія Волянюка, директора музею Євгена Філя та кандидата історичних наук, наукового працівника Інституту українознавства НАН України Миколи Посівнича.

До збірки, упорядкованої на архівних матеріалах Сергієм Волянюком, Євгеном Філем та Оксаною Ваврик, увійшли вишкільні матеріали підпілля ОУН, зокрема праця Василя Кука «Пашні буряки» під псевдо «Інженер агроном Лука Лемішка» (1938 р.) та «Конспіративний вишкіл» (1948 р.).

«Змушені констатувати, що на маргінесі наукових досліджень перебувають студії, власне про підпільні етапи боротьби та розбудови ОУН у 30-50-х рр.. ХХ століття, запорукою успішного розвитку яких була внутрішня конспірація членів ОУН. Власне цій темі присвячена ця книжка», – зазначає Сергій Волянюк.

«У наш час російсько-української війни, яка почалася 2014 року, наша книжка «Конспірація. Вишкільні матеріали з підпільної та збройної боротьби ОУН і УПА» є актуальною для ознайомлення і запозичення в спецпідрозділах і спеціальних структурах Сил оборони України, зокрема на тимчасово окупованих територіях і територіях московської держави», – наголошує упорядник.

Наприкінці представлення видання відбулась автограф- та фото-сесія для гостей презентації.

УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа