Після обстрілу центру Харкова мер Терехов пропонує перейменувати вулицю Пушкінську

росія вдарила по Пушкінській

Харківський міський голова Ігор Терехов запропонував варіант для перейменування вулиці Пушкінської.

Про це йдеться на його сторінках у соцмережах.

«До вчорашнього дня я не поспішав із рішенням змінити назву вулиці Пушкінської. Я, як і багато харків’ян, завжди відчував, що Пушкін — це не про сучасну росію, не про ту реальність, яку путінський режим намагається насаджувати, використовуючи велич історичних постатей для своєї вигоди.

Але після того, як ворог завдав жахливих ударів по нашому місту, забрав життя невинних і перетворив будинки на руїни, ми бачимо реальну ціну таких рішень. Це біль, який Харків відчув найгостріше за всю історію цієї війни. І тому я вважаю, що ми не можемо залишити все, як є.

Я пропоную дати вулиці ім’я нашого великого земляка — Григорія Сковороди. Людини, чия філософія життя та свободи була в корені протилежною імперським амбіціям. Він учив нас цінувати життя та свободу кожної людини, і ці принципи є найкращою відповіддю на виклики, з якими ми зараз стикаємося», — йдеться у повідомленні Ігоря Терехова.

Раніше на питання про перейменування мер Харкова відповідав: «У чому винен Пушкін, що народився Путін?»

23 січня російська армія тричі обстріляла Харків: двічі вранці та один раз увечері. Вечірній ракетний удар прийшовся на центр міста — пошкоджені будинки на вулиці Пушкінській, в тому числі пам’ятка архітектури.


У січні 2024 року в харківському метро демонтували барельєфи з Пушкіним — попередньо повідомлялося, що це зробили на час ремонту.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа