Пам’яті Анатолія Лупиноса

Коли влітку 1991-го вели на допит чи з допиту коридорами Лук’янівського Централу Анатолія Лупиноса я здогадувався в своїй камері зразу. В нього була специфічна хода. Тягнув і накульгував на ліву ногу. Наслідок «перевиховання» в московських Гулагах і «лікування» в совєтських психушках.

Задля жарту та з метою його моральної підтримки я, ризикуючи бути кинутим в карцер, тоді щодуху волав: «Слава Великому Лупі!». А у відповідь чув його жарт: «Morituri te salutant!».

Лупиніс був сильним, безстрашним, мудрим. І з хорошим почуттям гумору та сарказму.

З плеяди незламних шестидесятників, котрих знав особисто: Хмара, Чорновіл, Сверстюк, Лук’яненко, брати Горині, Микола Горбаль, Олесь Шевченко, Левко Горохівський, Євген Пронюк, Оксана Мешко, Олесь Сергієнко, Григорій Приходько він виділявся. Може тому, що пройшов совєтську примусову психіатрію, але вижив, вистояв, не зламався. Знаю, що й загартовані борці з системою більшовицько-московського поневолення готові були терпіти зайві роки в тюрмах і лагерях, лиш би не попасти в лапи катів у білих халатах Київської чи Дніпропетровської психлікарні.

Лупиніс був своєрідним й органічним поєднанням Григорія Сковороди й козака Мамая.

5 лютого виповниться 25 років, як Анатолій Лупиніс відійшов у кращий Світ.

Поховання його на Байковому кладовищі в Києві поруч з молодими бійцями УНСО, з котрими він воював проти московського імперіалізму на Кавказі, і Степаном Хмарою та Славою Стецько, з котрими був особливо солідарним у політичній боротьбі вже в сучасній Україні.

Пам’ятаємо.

Слава Великому Лупі!

Слава Україні!

Михайло Ратушний

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа