Офіційна передача унікального рукописного збірника «Пісні волі», впорядкованого в 1949 р. невідомим вояком УПА

28 червня 2024 р. з нагоди Дня Конституції України в Музеї війни відбудеться передача на довічне зберігання унікального рукописного збірника козацьких, гайдамацьких, стрілецьких та повстанських пісень «Пісні волі», зібраних та впорядкованих у 1949 р.

Раритет, що є історичним і документальним свідченням патріотизму, жертовності й відваги захисників України, буде переданий до Музею секретарем Національної спілки журналістів України майором Володимиром Данилюком, який нині проходить службу в Сухопутних військах ЗСУ.

Історія рукопису. Книжка створена в умовах збройного підпілля на Волині невідомим повстанцем і датована таким чином: «Постій, 6 березня 1949 року». «Піснями волі» її назвав у далекому 1949 р. сам упорядник. Збірник був вилучений чекістами із криївки, але вцілів і зберігся, на початку відновлення Незалежності України опинившись у руках волинських меморіалівців (Громадська організація «Всеукраїнське товариство “Меморіал” імені Василя Стуса»). Книжку безпосередньо передав Володимирові Данилюку колишній заступник начальника УКДБ СРСР у Волинській області Зіновій Петрик.

У 2019 р. надруковано репринтне видання «Пісні волі». У 2024 р. рукопис буде офіційно передано до фондової колекції Музею війни для довічного зберігання та експонування.

Гості та учасники заходу:

Ростислав Карандєєв – т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України

Юрій Савчук – генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні

Володимир Данилюк – секретар Національної спілки журналістів України, майор ЗСУ

Сергій Томіленко – голова Національної спілки журналістів України

Представник Громадської організації «Міжнародне громадське обєднання “Волинське братство”» 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа