На в’їзді до міста Горішні Плавні демонтували масивну стелу «Комсомольськ»

Горішні плавні-демонтаж

Це зроблено на вимогу Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті (УІНП) та згідно із розпорядженням облдержадміністрації за №536 «Про демонтаж пам’ятних знаків (двох стел із назвою „Комсомольськ“ при в’їздах у місто Горішні Плавні Кременчуцького району Полтавської області)». Демонтаж відбувся на виконання законів «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» та “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»

Про цю «історію з бородою» розповів представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар: «Символ комуністичного гітлерюгенду потрібно було прибрати ще у 2016 році. «Комсомольську» стелу демонтували попри неймовірну любов влади міста Горішні Плавні і тамтешнього міського голови Бикова до ленінського комсомолу – щиру і тривалу. Але якщо демонстрація цього кохання у 2016 виглядала дуже серйозно й мала чіткі ознаки саботажу декомунізаційного закону, то нині як фарс, іноді як плювок у обличчя воїнам ЗСУ. ВЛКСМ – Всесоюзна Ленінська комуністична спілка молоді (ВЛКСМ) або комсомол– комуністична молодіжна організація підконтрольна КПРС. У 2016 році міськрада і Биков зокрема пропонували залишити місту стару назву “Комсомольськ”, зробивши її абревіатурою, мовляв на честь Колективу Молодих Соціально Мотивованих Людей — Справжніх Козаків. Однак у парламенті з таким перейменуванням не погодилися і за пропозицією УІНП присвоїли місту історичну козацьку назву Горішні Плавні. Биков оскаржував це рішення у Вищому адмінсуді, але безуспішно. Водночас знаки з старою назвою вирішив залишити. У 2017 році невідомі зірвали дві літери зі стели. Влада міста витратила 8 тис. гривень на виготовлення нових букв і відновила стелу з незаконною назвою. Протягом 2017-23 років Биков, як міг, беріг стели «Комсомольськ», вдаючися до численних відписок громадським активістам та УІНП».

Водночас у Полтавському офісі УІНП привертають увагу до того, що Горішньоплавнівська міська громада поки що повністю не очистилася від символів ВЛКСМ та комунізму. «Необхідно демонтувати ще один аналогічний масивний в’їзний знак «Комсомольск» з іншого боку міста Горішні Плавні. На території Дмитрівського старостату знаходиться знак «Бронепоїзд Будьонний». Також на будинках лишаються незаконні написи «Слава ВЛКСМ!», що є грубим порушенням декомунізаційного та деколонізаційного законів. Проте влада Горішніх Плавнів відмовляється усунути їх з публічного простору шляхом зафарбування або закриття утеплювачем», – розповів Олег Пустовгар.

Полтавський офіс УІНП

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа