До 10-ї річниці Революції Гідності у Полтаві презентували фільм УІНП «Вогнехреща»

Кадр з фільму Вогнехреща

Полтавський офіс Українського інституту національної пам’яті та Департамент культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації для студентів Полтавського державного аграрного університету провели патріотичний захід із переглядом документальної кінострічки «Вогнехреща».

Її презентували з нагоди десятих роковин подвигу Героїв Небесної Сотні – хоробрих чоловіків та жінок, які віддали своє життя за незалежність України цими днями у Полтавському академічному обласному театрі ляльок. У межах угоди про інформаційну співпрацю цей документальний фільм Українського інституту національної пам’яті (УІНП) продемонстрували й на полтавському телеканалі «Місто+».

 

 

Перед учасниками просвітницького зібрання промовляли професорка цього вишу Тамара Шаравара та представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

«Вогнехреща» – це оповідь про події Революції Гідності, що відбувалися в Києві на вулиці Грушевського в кінці січня 2014-го року. Режисер фільму-співробітниця УІНП Тетяна Ковтунович. Ідея створення виникла під час роботи над усноісторичним проєктом УІНП «Майдан: усна історія». Фільм створено на основі спогадів людей, які були свідками та учасниками історичних подій на вулиці Грушевського у Києві.

 

У презентації взяли участь студенти-політологи Полтавського державного аграрного університету та начальник Департаменту культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації Ірина Удовіченко.

Враженнями від перегляду фільму поділився студент Полтавського державного аграрного університету Дмитро Плахота: «У 2014 році я був ще підлітком, тому мало знаю про тодішні події на Майдані. Пам’ятаю, що були масові протести, що люди хотіли вступити до Євросоюзу івсі були проти тодішнього президента януковича. У фільмі спогади очевидців, перші спалені шини та перші постріли міліцією по людях. Завдяки таким відео є можливість розібратися у всіх подробицях Революції Гідності».

Полтавський офіс УІНП (за матеріалами сайтів Департаменту інформаційної діяльності https://tinyurl.mobi/3dFHW , телеканалу «ІРТ», УІНП)

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа