10-та Річниця Революції Гідності: у Полтавській облбібліотеці вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

З нагоди 10-ої річниці Революції Гідності і на пошану Героїв Небесної Сотні обласна універсальна наукова бібліотека імені І.П.Котляревського та Полтавський офіс Українського інституту національної пам’яті організували годину пам’яті «Небесна сотні – то в серцях вогонь». На зібрання завітали громадські діячі та студенти Полтавського державного медичного університету.

Вони вшанували пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. «Небесна Сотня» віддала своє життя під час подій Революції Гідності, захищаючи Незалежність України, ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України. Присутні переглянули документальну стрічку з циклу «Поборники незалежності», яку у 2014 році створила ОДТРК «Лтава». Короткометражка присвячена Героям Небесної Сотні з Полтавщини Ігорю Сердюку та Андрію Черненку.

 

Співробітники бібліотеки упорядковували і проекспонували книжкову виставку з фондів обласної книгозбірні, що відображала перебіг подій на Майдані. Серед книг, що були представлені на виставці – збірник спогадів «Майдан від першої особи. Регіональний вимір». Його підготовлено у рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія». Проект виник навесні 2014 року і його метою є збір усних свідчень очевидців та учасників Революції Гідності. Випуск складається з 25 розділів – за кількістю регіонів України. Година пам’яті і вшанування була присвячена полтавському розділу книги. Його репрезентував представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар. Завдяки його змістовній розповіді студенти-медики перенеслися в атмосферу Майдану грудня 2013 – лютого 2014 років.

Спікер зібрання як учасник всіх трьох майданів –рухівського, Помаранчевого і Революції Гідності поділився спогадами про доленосні події.

 

«Під час Революції Гідності ми шкірою відчували, що влада проросійська. Якби ми 10 років тому програли – наша країна стала б таким собі плацдармом для обстрілу Польщі та інших сусідніх країн. Насправді можна довго розповідати про кожний пережитий день Революції Гідності. Найбільш пам’ятний спогад про ті події – слова водія, який ще 1 грудня 2013 року віз нас у Києві. Він сказав, що ми так просто не «видавимо» Януковича, без крові не обійдеться», – поділився спогадом Олег Пустовгар. «Якщо говорити про цифри, то у подіях 2013 – 2014 року брали участь понад чотири мільйони українців. Є соціологічні дослідження, які говорять про значно більшу цифру – 8 млн. Мова йде не тільки про всім відомі події у Києві, вся Україна вирувала протестами від столиці до найменшого села. Коли мене запитують, що таке Майдан, відповідаю одним реченням – повстання за українську незалежність. Наша країна протягом всього часу правління проросійського президента Януковича “вирувала” маленькими майданами та повстаннями. Це були такі собі струмочки, які перетворилися на справжній океан Революції Гідності. Серед опозиції та еліти було чітке розуміння того, що Янукович – не український президент, а агент росії, який повністю “здає” Україну», – зазначив Пустовгар.

Полтавський офіс УІНП (за матеріалами офіційної ФБ-сторінки Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського)

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа