Ювілейні «Сурми звитяги»

DSC07304

7 – 9 листопада 2014 року у Львові, в міському Палаці культури ім. Гната Хоткевича пройшов ІІ (Всеукраїнський) тур ювілейного, п’ятнадцятого дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги». Фестиваль має на меті широко пропагувати серед дітей та юнацтва кращі зразки мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ столітті, вивчати пісенну спадщину Січового Стрілецтва, Української Галицької Армії, Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, а також сучасну українську молодіжну патріотичну пісню, що звучала під час Революції на Граніті, на Помаранчевому та Євромайданах і Революції Гідності. Цьогоріч суттєво оновлено склад журі фестивалю. Його очолив видатний український композитор, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премій ім. М.Лисенка, С.Людкевича та Національної премії України ім. Т.Шевченка, професор Віктор Камінський. Крім цього, організатори фестивалю (а це Центр Національного Відродження, Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Т. Шевченка та громадська організація «Сурми звитяги») особливо наголосили в цьогорічному положенні про фестиваль: «…революційна та збройна боротьба українського народу проти російських окупантів і їх приспішників є історичним продовженням героїчної боротьби українського народу у ХХ столітті за ідеали демократії, свободи і національної незалежності та гідності. Тому сподіваємося на широке висвітлення цієї теми у цьогорічному фестивалі і будемо раді ознайомитися з мистецькими творами, присвяченими вказаній тематиці». І, схоже, організаторам вдалося досягнути бажаного результату.

Володимир Степанишин, директор фестивалю: «Наш фестиваль викликав особливе роздратування органів державної влади епохи Януковича, особливо його міністра, можна так сказати, з питань знищення української освіти та науки Табачника. Гостра актуальність і необхідність патріотичного виховання дітей та молоді в сучасних умовах, коли Україна протистоїть відвертій військовій агресії путінської Москви, робить наш фестиваль ще більш потрібним. Нарешті це зрозуміло і Міністерство освіти та науки України, яке очолив український міністр Сергій Квіт. І цього року міністерство вперше офіційно підтримало фестиваль. Це дозволило нам вийти і на географічно ширший простір, і на якісно вищий рівень».

Юрій Антоняк, член журі фестивалю: «Прекрасні враження високий патріотичний дух, чудові колективи і окремі виконавці, самовіддана праця багатьох вчителів і художніх керівників.

antoniak1До участі було заявлено 235 колективів та індивідуальних виконавців, які представляли 14 областей України. Це – учні середніх загальноосвітніх шкіл, вихованці центрів дитячої та юнацької творчості, шкіл мистецтв, студенти ВНЗ, представники молодіжних громадських організацій. Вперше за кілька останніх років на фестивальній сцені були учасники із Запоріжжя, Києва, Чернівців. Високий рівень виконання продемонстрували учасники з Хмельниччини, Волині, Прикарпаття. Також були представлені усі міста та райони Львівщини, з-поміж них хотів би відзначити колективи Львова, Жовкви, Нового Роздолу, Новояворівська. Особливо хочеться відзначити Вінничину, яка за рівнем виконання та кількістю учасників могла би самостійно провести у себе повноцінний гала-концерт».

Як і прагнули організатори фестивалю, у програмі виступів значне місце посіли гостросучасні твори, присвячені подіям Революції Гідності та українсько-російській війні. Вражало те, наскільки юні, а навіть наймолодші учасники, глибоко розуміють українське патріотичне мистецтво та з яким натхненням і майстерністю відтворюють його на сцені. Особливо це було помітно у виступах виконавців з авторськими віршами та піснями. Можна сміливо сказати, що цьогорічний фестиваль свої завдання, а саме популяризувати в молодіжному середовищі українську патріотичну пісню та поезію, а також об’єднати зусилля державних установ, політичних та громадських організацій у справі патріотичного виховання молоді таки виконав. Ще одна Українська справа зроблена.

Журі підводить останні підсумки. А нагородження переможців та гала-концерт фестивалю відбудуться 12 грудня на сцені Національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької у Львові. Віриться, що видовище буде ще кращим!

DSC07192

Юлій Хвещук

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа