Українські церкви закликали до громадської самоорганізації та взаємної підтримки

У Києві пройшла зустріч лідерів українських церков, на якій вони обсудили суспільну та духовну ситуацію в країні

Як повідомляє прес-служба Оргкомітету, у двадцяту річницю референдуму 1 грудня 1991 року Святійший Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет, Верховний Архиєпископ Української Греко-Католицької Церкви Блаженнійший Святослав і Владика Іларій, єпископ Макарівський, Вікарій Київської митрополії Української православної церкви провели зустріч в Києво-Могилянській академії.

На зустрічі оприлюднено спільно опрацьоване представниками трьох українських церков звернення щодо суспільно-політичної ситуації в Україні. У зустрічі взяли участь: Семен Глузман, архиєпископ Любомир (Гузар), Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський.

Учасники зустрічі переконані, що «лише у вільному діалозі нам може відкритися живе мислення, яке спонукатиме кожного до особистої відповідальності за ближнього, за свою громаду та свою країну».

Ієрархи закликають не шукати причин у поверхневих обставинах, адже «головна причина негараздів ховається в нас самих, в духовній кризі, яка роз’їдає наше суспільство».

Тож у спільно опрацьованому зверненні три традиційні українські церкви звертаються до українського народу: «Ми закликаємо всіх людей доброї волі, незалежно від релігійної, національної, політичної приналежності, розкрити духовний потенціал, даний Богом нашому народу, та утвердити в суспільстві принципи любові, справедливості й взаємодопомоги. Єднання суспільства навколо цих духовних ідеалів, громадська самоорганізація та взаємна підтримка — найкращий захист в умовах політичних та економічних криз».

«Особливо ж ми звертаємо свій заклик до тих, хто має авторитет і повагу людей, мудрість та життєвий досвід: об’єднаймо свої зусилля для служіння українському народу! Разом ми зможемо сформувати активну і плідну громадську позицію щодо визначних питань суспільного життя», — підкреслено у зверненні.

За підсумками зустрічі учасники вирішили до діалогу, здатного забезпечити оновлення суспільних відносин, залучати представників національної інтелігенції та широке коло людей доброї волі.

«Справді подолати різного роду кризи ми зможемо лише шляхом зміни суспільних і особистих пріоритетів», — переконані учасники зустрічі. Тому вони запланували спільно розробити і представити країні на початку 2012 року пріоритети суспільного розвитку, а також принципи соціальної взаємодії в їх реалізації.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа