У Президента відповіли на петицію: для виробництва боєприпасів не потрібно ні дозволів, ні ліцензій

Для підсилення українського війська на полі бою необхідне законодавче врегулювання виробництва озброєння в Україні. Наразі ця критично-важлива галузь ускладнена пострадянськими дозвільними процедурами. На сайті президента України опубліковано відповідь на петицію щодо усунення перешкод у виробництві боєприпасів для Збройних Сил України (ЗСУ).

За цією петицією, яку в січні підтримали понад 25 тисяч громадян, закликали скасувати діючу Постанову Кабінету Міністрів України щодо дозвільної системи від 1992 року, яка суперечить чинному законодавству і Конституції України.

Президент відзначив важливість розвитку військово-промислового комплексу та підтримав розгляд петиції урядом. Кабінет Міністрів перенаправив до Міністерства внутрішніх справ.

“Відповідь від МВС на петицію викликає суперечливі відчуття. З одного боку, у відповіді визнано, що для виробництва військової зброї та боєприпасів дозволи і ліцензії не потрібні. З іншого, нічого не сказано щодо приведення законодавства у сфері виробництва озброєння у відповідність до Конституції та сучасних законів. На практиці, виробники зброї та боєприпасів змушені отримувати дозволи, щоб уникнути кримінальної відповідальності за порушення ст. 263 та 263-1 Кримінального кодексу.” — коментує правозахисник Микола Ореховський, ініціатор петиції щодо усунення перешкод виробництву боєприпасів для ЗСУ.

Також, у відповіді на петицію зазначається, що виробникам боєприпасів для безпілотних літальних апаратів (БПЛА), які включені до реєстру Міністерства стратегічних галузей промисловості та оборони України, надано спрощений порядок отримання дозволів поліції.

“У відповіді на петицію також наголосили, що урядом на постійній основі вживаються заходи для спрощення господарської діяльності з виробництва зброї, боєприпасів та вибухівки для військових потреб. Найкраще “спрощення” для підприємців — це гарантія відсутності кримінальних переслідувань за виробництво б/к для ЗСУ та правова визначеність в цій сфері. Для цього народним депутатам необхідно підтримати проєкт закону #11073 про декриміналізацію виробництва зброї”, — підсумовує Ореховський.

Петиція наголошує на важливості декриміналізації виробництва зброї та боєприпасів, адже це не лише забезпечує національну безпеку, але й сприяє розвитку економіки та забезпеченню робочих місць. Правозахисники закликають підтримати законопроєкт #11073 щодо декриміналізації виробництва зброї та боєприпасів.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа