Чорна чоловіча вишиванка займає почесне місце в гардеробі кожного патріота і модника. Вона гармонійно поєднується з різними елементами одягу. Така сорочка приваблює своєю оригінальністю за рахунок неповторності і безкомпромісності кольору.
Вишиванки з вугільно-чорним кольором полотна здавна служили українцям символом мудрості, багатства, знань, родючості і землі. Батько передавав синові у спадок темну сорочку. Вважалося, що тканина ввібрала його багатий життєвий досвід.
Зараз моделі за типом
Що приховують традиційні орнаменти?
В епоху наших прадідів малюнки, якими прикрашали вишиванку, могли багато розповісти про її власника. Наприклад, звідки людина родом, скільки йому років. Знаки були не просто красивою обробкою, але виконували роль оберега. Кожен візерунок – це неповторна енергетика і особливе сакральне значення.
Споконвіку орнаментами для чоловіків вважаються:
- цікава ромбовидна решітка – означає Вогонь, союз Землі та Сонця;
- восьмиконечная зірка і прямий хрест – уособлюють світило, а зірка символізує Богородицю, єдність чоловіки й жінки;
- ромб з крапкою посередині (поле засіяне насінням) – показує чоловічу силу.
Відрізняється по регіонах і колірна палітра. Наприклад, для Закарпаття характерні більш колоритні орнаменти, на півдні України в вишивці використовувалися різнокольорові нитки, на Буковині часто символи мали колір золота і срібла.
Тепер мало хто заглиблюється в значення символіки, більше орієнтуються на зовнішній вигляд виробу. Однак, якщо хочеться мати в своїй колекції сорочку, характерну для конкретного району, необхідно поцікавитися, як трактується малюнок.
З чим носити чорну чоловічу вишиванку?
Поєднувати сорочку можна абсолютно з будь-яким одягом, створюючи стильні образи на всі випадки життя. Найбільш виграшно вона виглядає з:
- брюками (класичні та в стилі кежуал) – краще віддати перевагу моделі з нещільної тканини з стійким коміром або тонкою футболкою;
- джинсами будь-якого фасону – підійде виріб як з довгими, так і короткими рукавами, а носити можна заправленим в джинси або випущеним поверх них;
- діловим костюмом – рекомендується вибирати сорочку з одноколірною вишивкою, рукавами з манжетами та стійким коміром;
- шортами – зверніть увагу на моделі з коротким рукавом або тонку футболку, доповніть образ рюкзаком в етнічному стилі.
Що стосується взуття, доречні будуть класичні туфлі, мокасини і навіть кеди.
Вишита чорна сорочка дозволить експериментувати з нарядами для ділової зустрічі, прогулянки, вечірки, урочистої події і роботи. Носіть її в будні, свята і обов’язково надіньте на день вишиванки (третій четвер травня) і День незалежності України.