Звернення Організації Українських Націоналістів (бандерівців) до визвольних сил тимчасово поневолених Москвою народів

image002

21-22 листопада 1943 року з ініціативи ОУН (б) в Україні відбулася Перша конференція поневолених народів Європи і Азії, яка започаткувала спільний фронт революційних визвольних сил, що поставили за мету боротьбу за свободу народів і людини і постання на руїнах тоталітарних імперій вільних держав на своїх етнографічних територіях.

Після закінчення Другої світової війни ця ініціатива знайшла продовження у форматі Антибольшевицького Блоку Народів (АБН).

Визвольна боротьба та сприятлива зовнішньополітична ситуація і глибока внутрішня криза в СССР в кінці минулого століття створили можливість для звільнення поневолених народів з-під кремлівського ярма, але сонце свободи засяяло не для всіх.

Оговтавшись, керівництво новітньої російської імперії, яка сором’язливо прикриває свою імперську сутність фіговим листком фальшивої «федерації», закономірно перейшло до нової фази поневолення неросійських народів – збройної агресії. Молдова, Грузія, Ічкерія, Україна…

Сутність сьогоднішньої ситуації полягає в тому, що очевидно і з усією гостротою постало питання альтернативи: спільна і рішуча боротьба проти російського імперіалізму і свобода та національна перспектива, або рабство і національна смерть.

Формулюючи підстави нашої позиції на сучасному етапі, ОУН (б) виходить з констатації факту, що російська агресія оголила справжні наміри російських шовіністів, зірвала маски і розтрощила декорації. Москва хоче знищити нашу свободу і незалежність, Москва прирікає на смерть поневолені нею народи.

Створюється крайня необхідність і сприятлива ситуація для боротьби за національне відродження і державне утвердження багатьох поневолених Москвою народів, які довгий час перебували і досі перебувають в стані приниження, денаціоналізації, під політичним гнобленням, економічним визиском, в умовах екологічної та демографічної катастрофи.

Досвід показує, що Москва, в кожній своїй іпостасі і камуфляжі, завжди була, є зараз і буде в майбутньому головним ворогом вільнолюбивих народів. Висновок в цій ситуації лише один: об’єднати зусилля для визволення політичного, для визволення національного, для встановлення на рідних землях справедливого ладу.

ОУН (б) відновлює діяльність АБН у форматі Антиімперського Блоку Народів, щоб знову об’єднати усі волелюбні народи на спільну боротьбу. Ми підтримуємо створення окремих національних військових підрозділів у складі ЗСУ, виносимо питання підтримки боротьби поневолених народів на державний законодавчий рівень, доносимо правду про нашу спільну мету до урядів провідних держав цивілізованого світу.

Закликаємо до спільної боротьби, спільним фронтом, за спільні ідеали!

Смерть московській імперії!

Свобода народам! Свобода людині!

Голова ОУН (б) Олег Медуниця

Київ, 20. 11. 2023 р.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа