Тімоті Снайдер: росія може та повинна програти війну

Росія може та повинна програти війну проти України, написав Тімоті Снайдер, американський історик, фахівець з історії Центральної та Східної Європи, Радянського союзу, а також Голокосту, в колонці для CNN. 

“У четвер, Росія відзначає День Перемоги, свято, що вшановує перемогу над нацистською Німеччиною у 1945 році. Для багатьох росіян це свято ностальгії. У 1970-х роках радянський лідер Леонід Брежнєв створив культ перемоги. Росія під керівництвом Путіна продовжила цю традицію. За кордоном це сприймається як чергове залякування. Ми повинні думати, що Росія нездатна програти”, – пише Снайдер. 

Після початку великої війни, чимало людей на Заході також були переконані, що Росію неможливо перемогти, пише історик. Але на практиці все виявилось зовсім інакше. “Ідея непереможної Червоної армії – це пропаганда. … З трьох головних воєн Радянська армія дві програла”, – йдеться в тексті. Радянська армія з союзниками перемогла нацистську Німеччину в 1945 році, але, коли сама вела війни, то програла: 1920 рік проти Польщі та 1979 рік – Афганістан, пише Снайдер. 

Радянська армія складалась, зокрема, з українців. Сьогодні Росія воює не разом з Україною, а проти неї. “І їй не вистачає американської економічної підтримки (лендлізу), яка була необхідна Червоній армії для перемоги над нацистською Німеччиною. У цій ситуації немає особливої причини очікувати перемогу Росії. Зараз головний козир РФ – перешкодити Заходу надати допомогу Україні й переконати нас у тому, що її перемога невідворотна”, – йдеться в колонці.

Наслідки перемоги Росії будуть катастрофічними як для світу, так і для самих росіян. Адже поразка Кремля – їх єдиний шанс на нормальне майбутнє, каже Снайдер.

Читайте повний текст колонки за посиланням

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа