Святослав Шеремета: Відбудований музей Романа Шухевича має стати місцем національної пам’яті міжнародного рівня

SHU-museum

2 січня, комісія з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради в межах виїзного засідання відвідала місце ворожої атаки безпілотниками на Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на вулиці Білогорща у Львові.

Унаслідок влучання у музеї виникла пожежа, внаслідок чого будівля повністю зруйнована.

Як розповів директор Львівського історичного музею Роман Чмелик (на фото справа), відділом якого є музей Шухевича, на жаль, втрачені усі предмети побуту, які пов’язані з життям та діяльністю генерал-хорунжого: стіл, крісла, фотель, фортепіано. А от погруддя Романа Шухевича авторства Михайла Черешньовського вдалося відшукати, воно майже не ушкоджене.

«Комісійно ми ухвалили рішення про відбудову музею. На нашу думку, ми маємо не лише відбудувати музей, а  й розвинути його до нового рівня.  Він має стати місцем національної пам’яті міжнародного рівня.

Розуміємо, що зараз у час війни це буде зробити непросто, але завдяки меценатам, благодійникам і небайдужим людям, бюджетним коштам, нам вдасться створити набагато потужніший музей з відповідною експозицією.

Ми також ініціюємо звернення на військову адміністрацію щодо посилення захисту від можливих терористичних повітряних атак російської федерації інших музеїв та місць історичної пам’яті Львівщини.

Окрім того, ми звертаємося до в.о. голови Львівської обласної ради зібрати позачергову сесію для обговорення наслідків терористичної атаки рф та щодо захисту нашої історико-культурної спадщини від ударів ворога», – зазначив Святослав Шеремета.

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа