Стефан Романів: існує нагальна потреба у креативному та проактивному мисленні щодо можливостей підтримки України Австралією

Слухання Постійного комітету уряду Австралії у закордонних справах, обороні та торгівлі – вчора, п’ятниця, 1 березня 2024 р.

Вступне слово

Дякую за можливість сьогодні виступити перед цим комітетом.

Союз українських організацій Австралії представляє інтереси 55-тисячної української громади в Австралії, в тому числі 11 400 українців, переміщених через повномасштабне вторгнення Росії.

Австралійська військова підтримка України була значною та багато досягла у боротьбі з Росією. Українці тут і в Україні неймовірно вдячні та завжди пам’ятатимуть те, що Австралія дала допомогу у найгіршу годину для України. Треба зробити більше.

За останні два роки пакети допомоги Австралії стали меншими та рідшими, перейшовши з місця найбільшої країни, що не входить до НАТО, до шостої позиції. Якщо Австралія хоче надати Україні можливість покласти край незаконній і аморальній війні Росії на умовах України — як стверджують урядові міністри та Міністерство оборони — це їхня спільна мета, — військова підтримка Австралії має надаватися в таких масштабах і з такою частотою, щоб допомогти змінити хід подій. Відступ українців не відповідає національним інтересам Австралії.

Наше звернення до Австралії — пов’яжіть військову підтримку з масштабом виклику. Дослідження, проведене на замовлення AFUO на початку лютого показало, що 1 з 4 австралійців хочуть, щоб федеральний уряд надавав більше підтримки Україні. 82% погоджуються, що Росія має припинити вторгнення та вийти з України. Значна більшість респондентів підтримала надання федеральним урядом Україні списаного та непотрібного військового обладнання Австралії.

Я був би радий винести це дослідження на розгляд Комітету. Як показала сумна історія з гелікоптерами Taipan, існує нагальна потреба у креативному та проактивному мисленні щодо можливостей підтримки України, що залежить від двостороннього діалогу з Міноборони, де обидві країни можуть мати кращу платформу для співпраці, швидко приймати рішення та діяти масштабно. Міністерство оборони має розглянути питання про безоплатну передачу списаного обладнання та розглянути можливості передачі того, яке буде поступово виведене з експлуатації, або яке є надлишкове для потреб ADF, наприклад, танки M1 Abrams, ASLAVS і, можливо, гелікоптери Tiger.

У Міністерства є достатньо можливостей виконати заяви, зроблені в річному звіті про те, чому і як Австралія підтримує Україну, і запобігти імовірним наслідкам перемоги Росії.

Чекаю на ваші запитання.

Стефан Романів, OAM, Співголова Союзу Українських Організацій Австралії

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа