Сергій Плохій про агресію Росії: Це війна розпаду імперії

Росія має програти у війні проти України – лише так вдасться повернути безпеку не лише для окремого регіону, а всього світу, заявив український та американський історик, професор української історії в Гарвардському університеті Сергій Плохій в інтервʼю для “Голосу Америки”. 

“Росія фактично застигла в цьому імперському чи постімперському способі думання ХІХ століття, де все визначається контролем територій, не людей, не створенням якогось продукту всередині країни, а сенс існування країни та народу визначається територіальними загарбаннями. І спосіб видалення цієї виразки для цілого світу, а не лише для нашого регіону, тільки один – її треба вирізати. Росія має програти в цій війні”, – сказав Плохій. 

Історик зізнався, що раніше був переконаний про невигідність війни для Росії. “Але фактично я припустився, мабуть, найбільшого гріха для історика, бо я якимось чином не надав досить ваги саме історії. А історія полягає в тому, що ця війна – це війна розпаду імперії”, – сказав Плохій. 

Путін і те, як він уявляє історію, Україну – важлива частина та причина цієї війни, продовжив історик. “Але Путін тільки до певної міри формує російське суспільство, наративи та традиції. Він є породженням цих традицій. Через це є підтримка серед російського суспільства. Тобто ми маємо справу не тільки з однією людиною, яка начиталася забагато поганої історії, а з суспільством, яке жило і продовжує жити в цій оболонці, створеній імперською історією ХІХ століття”, – сказав Плохій.

 

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа