Reuters: як Марі Ле Пен програла французькі вибори

Париж, 7 липня (Reuters) – Шампанське стояло на льоду в штаб-квартирі ультраправого Національного об’єднання (RN), але святковий настрій швидко змінився недовірою, коли на екранах телевізорів з’явилися перші прогнозовані результати недільних парламентських виборів.

Протягом кількох днів Марін Ле Пен впевнено передбачала, що її партія переможе з абсолютною більшістю, а її протеже Джордан Барделла стане прем’єр-міністром. Натомість «Національне об’єднання» мало стати третім після лівого альянсу та центристського блоку президента Еммануеля Макрона.

Це значною мірою було скасовано тактичною угодою між центристськими та лівими опонентами, які відкликали понад 200 кандидатів від трьохсторонніх перегонів, щоб уникнути розколу голосів проти РН.

Прогнозований результат різко зупинив те, що, здавалося, було невпинним підйомом крайніх правих у Франції, ретельно спланованим Ле Пен, яка прагнула очистити імідж своєї партії та задовольнити скарги виборців, розлючених через вартість життя, напружені державні служби, та імміграцію.

Правда, Ле Пен і її партія зазнавали розчарувань і раніше, нещодавно була її поразка від Макрона на президентських виборах у 2022 році, проте партія зуміла відновитися до сильнішої позиції, ніж раніше.

Але наразі результат був гіркою пілюлею. «Результати розчаровують, і вони не відображають того, чого хочуть французи», — сказала 18-річна Джоселін Кузен, яка прийшла в штаб-квартиру вечірки, очікуючи перемоги.

Імпульс RN здавався нестримним після того, як він переміг центристів на європейських виборах на початку червня і став першим, випередивши поспішно зібраний лівий Новий народний фронт, у першому турі парламентських виборів 30 червня.

Ле Пен і Барделла пояснили невдачу своєї партії в неділю тим, що Барделла назвав «ганебним альянсом» сил проти РН, які, за його словами, створили карикатуру на партію та зневажали її виборців.

Але дослідник IPSOS Бріс Тейнтур’є вказав на власні недоліки RN, включаючи викриття перед другим туром про те, що кілька її кандидатів висловлювали ксенофобські погляди, викликаючи питання про те, чи справді партія відмовилася від свого більш токсичного минулого.

«Самі кандидати від RN показали в цій кампанії, що вони або не були готові, або мали в своїх лавах кандидатів, які є антисемітами, ксенофобами чи гомофобами», – сказав Тейнтюр’є телеканалу France 2.

«Приплив наростає»

Флоран де Керсосон, кандидат від RN у Бретані на заході Франції, визнав, що опади завдали шкоди. Але він також сказав, що виборці могли відчути, що партія була зарозумілою, прогнозуючи абсолютну більшість. «Мені здалося дивним, що вони так сказали», — сказав Керсосон, який програв свою гонку кандидату, який підтримує Макрона. «Здавалося, що це було дуже важко досягти».

Барделла і Ле Пен прагнули показати свій результат із хоробрим обличчям. Вони відзначили, що партія збільшила свою частку місць у Національних зборах до рекордного рівня, пообіцявши продовжувати боротьбу, доки вони не отримають владу.

«Приплив зростає, але цього разу він піднявся недостатньо», — сказала Ле Пен, яка, ймовірно, проведе свою четверту президентську кампанію в 2027 році.

«Нашу перемогу просто відстрочили». Таким також було відчуття серед багатьох прихильників, які зібралися в штаб-квартирі партії в Парижі. «Я бачу, що наша перемога наближається. Люди зрозуміють, що національне ралі не таке вже й жахливе. Я вірю, що це станеться в 2027 році. У мене є багато надій, і я продовжуватиму боротися», — сказала 17-річна Елеа да Кунья.

Фредерік-П’єр Вос, близький соратник Ле Пен і колишній юрист партії RN, обраний у виборчому окрузі на північ від Парижа, сказав, що підвішений парламент, спричинений виборами, означатиме некеровану Францію, що забезпечить нові можливості для RN ​​у 2027 році.

Проте, незважаючи на бойові розмови в партії, недільний результат був явною невдачею. Ділова газета Les Echos опублікувала першу сторінку з похмурим обличчям Барделли із заголовком “la claque” або “ляпас”.

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа