Як правильно зберігати паливні пелети

Паливні пелети – це деревні або біомасові гранули, які використовуються для опалення та готування. Вони стали популярними серед екологічно освічених споживачів, оскільки вони є відновлюваним джерелом енергії та менше забруднюють навколишнє середовище порівняно з іншими видами палива.

Якісні паливні пелети можна купити на сайті https://drova-kiev.in.ua/ua/peleti, тут вигідні знижки та досвідчені менеджери. Але придбати пелети – то пів справи, як їх зберегти цілісними та неушкодженими до кінця опалювального сезону – ось питання.

В чому може бути проблема зберігання пелет?

Паливні пелети або гранули – це щільні круглі циліндри довжиною 2-4 см. Їх виготовляють з деревини або залишків іншого виробництва. Процес виробництва проходить таким чином:

  1. Сировину збирають та подрібнюють до дрібних частин.
  2. Просушують в сушильному барабані.
  3. Відправляють до гранулятора, де під високим тиском та при високій температурі матеріал здавлюється і гранулюється.

Через такий метод гранулювання на виході отримуємо щільні гранули з деревної тирси чи соломи.

Оскільки пелети виготовлені з натуральних матеріалів та без додавання хімічних домішок, вони швидко можуть розмокнути від попадання вологи – це найбільший ризик пошкодження пелет. Також гранули можуть зайнятися від вогню, але для цього треба немале вогнище, однієї іскри буде замало.

Тож, як вберегти паливні пелети від пошкоджень?

Є кілька порад, які допоможуть вам зберегти паливо та витрачені на нього кошти.

  • Зберігати пелети варто в заводській упаковці, часто це поліпропіленові мішки – біг-беги.
  • Краще, щоб мішки з гранулами стояли в приміщенні, захищеному від опадів. Це може бути сарай, літня кухня, комора чи склад.
  • Якщо пелети у вас зберігаються в підвальному приміщенні, то варто прослідкувати, щоб у ньому не було грибка чи збільшеної вогкості, інакше пелети вберуть вологу з повітря.
  • Якщо ви розпакували мішок з гранулами, було б добре закривати його, коли ви не берете звідти паливо, або ж накрити зверху непромокаючим матеріалом.
  • Пелети в біг-бегах зручно зберігати, складеними одні на одних, тоді намокнути зможуть тільки пелети верхнього шару або нижнього, котрі торкаються до землі, а всередині гранули будуть сухими.
  • Поставивши мішки на піддони, ви знизите ризик того, що пелети вберуть вологу з землі.

В будь-якому випадку покупка паливних пелет скорочує ваш час на закладку гранул в котел та витрати на постійну закупівлю менш щільного палива. І для цього не шкода сил подбати про достойне зберігання такого цінного матеріалу.

Успішних покупок і тепла в домі!

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа