Особливості підбору техніки під МТЗ-80

agrobm

Особливості підбору техніки під МТЗ-80

IMG_20230108_104255vf33505
В сучасних умовах парк сільськогосподарської техніки вітчизняного фермера має гарні умови для розширення через постачання на ринок іноземних зразків. При цьому використання тракторів місцевого виробництва зберігає високу актуальність завдяки хорошій ремонтопридатності та задовільними економічним показникам в роботі. Модель МТЗ-80 часто зустрічається на полях. Це надійний та працьовитий трактор, опанування керування яким потребує мінімум навичок. Хоча потужність його силового агрегату знаходиться на рівні легкового автомобіля економ-класу, вдала конструкція розширює експлуатаційні можливості шляхом використання широкого асортименту устаткування:

  1. Підбір обладнання трактора проводиться кожним фермером індивідуально, враховуючи особливості ведення справ у полі.
  2. Окремі зразки сільськогосподарської техніки можна рекомендувати широкому колу аграріїв завдяки своїм незамінним якостям.
  3. Головною вимогою до них є дотримання умов помірного навантаження. Це досягається конструктивними особливостями робочих частин і підбором загальної ширини проходу. МТЗ-80 може здійснювати буксирування або використання навісних засобів усіх основних видів аграрного обладнання.

На сайті вітчизняного виробника «BM Systems» легко підібрати сільськогосподарське устаткування до цього трактора.

Пристрої для поверхневої обробки землі

Боронування ріллі необхідно для руйнування твердої кірки, що створюється під час підсихання. Перемішування цього шару допомагає збереженню вологи. Одночасно досягається позитивний ефект в боротьбі зі шкідливими рослинами. Для трактора МТЗ-80 можна використовувати як навісні дискові борони, так і перетягувані.

Як звичайну легку модель можна навести БДП-2400. Оскільки вона навісна, то рух трактору по полю і до нього виконується швидко. Робоча ширина становить 2,4 метра.. Дворядна конструкція забезпечує належну ефективність подрібнення землі. Кількість дисків — 14 або 18 одиниць, вони мають вирізи на ріжучому краю. За одну годину в оптимальних умовах із такою бороною МТЗ-80 обробить до 2,8 гектар ріллі.

Схожі функції виконує лущильник БД-2400. На відміну від борони робочі диски тут мають хвилястий край. Така конструкція дозволяє ретельно подрібнювати рослинні залишки на полі перед початком основних робіт. Глибина занурення складає від 7 до 12 см. Вага всієї конструкції лише 1000 кг.

Чизельне орання полів

Використання чизельного плуга має низку переваг перед звичайною оранкою. В ході обробки розпушується шар грунту, який знаходиться нижче родючого пласту. В результаті відбувається активне насичення землі вологою, що позитивно впливає на рівень врожаю. Придбати чизельний плуг — завжди вірне рішення для фермера. Але не всі виробники постачають на ринок таке обладнання, яке може ефективно використовувати трактор з потужністю двигуна лише 80 кінських сил.

Чизель ЧН-1,5, встановлений на МТЗ-80, зможе обробити до 1,2 гектара за годину. Його сумісність з даним трактором обумовлена компактними розмірами — ширина захвату складає лише 1,5 метри. На рамі встановлено три ріжучі ножі спеціальної форми. Показник їх заглиблення до 50 см. Вага устаткування — 750 кг.

Оптимізована конструкція чизеля економить до 30% палива у порівнянні з плугом звичайного типу. Тривалий міжремонтний ресурс забезпечується системою захисту рами та самоочищенням котків під час роботи. До важливих поліпшень слід віднести зменшену вірогідність забивання підшипникового вузла.

 

Засівання ріллі за допомогою трактору

Підбираючи сівалку до МТЗ-80 аграрій має більше варіантів, ніж щодо інших типів сільськогосподарської техніки. Це обумовлено відносно легкою вагою (від 650 кг) обладнання та його легким колісним ходом із широкими покришками. У компанії «БМ Сістемс» найбільша сумісна сівалка зернова має ширину захвата 3 метри. З таким показником лише за час руху на швидкості 9 км/год трактор засіє 2,7 гектара поля..

Модель GT-3000 має на борту 30 сошників. Але принципове значення має їх покращена конструкція, яка обумовлює тривалу експлуатацію без обслуговування. Ширина міжряддя у 150 мм дозволяє висівати більшу частину зернових культур. Можливо встановити норму висіву від 2 кг насіння на гектар з одночасним внесенням щонайменше 20 кг добрив.

Бункер насіння має об’єм 465 літрів, а у відсік для добрив поміститься 217 літрів корисних речовин. Загальна вага сівалки з порожніми ємностями — 900 кг. Модель комплектується колесами з поліпшеним протектором, який здійснює мінімальний вплив на ріллю. З такими показниками для її буксування достатньо трактора з потужністю двигуна у 60 кінських сил, тому МТЗ-80 має 25% запас за даною характеристикою і легко виконує посівні операції.

sivalka

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа