Пекін планує все сміливіші подальші космічні місії. У планах країни будівництво величезної сонячної електростанції, яка, як очікується, вийде на орбіту до 2035 року. Енергія з неї має бути спрямована на Землю.
Про амбітні плани китайських космічних інженерів повідомила газета «South China Morning Post». Проєкт передбачає будівництво космічної станції, яка оснащена численними сонячними батареями. Осередки мали бути розміщені на рухомих модулях, що дало б можливість отримувати енергію від сонця цілодобово.
Енергія, накопичена орбітальною електростанцією, буде спрямована на Землю у вигляді «потужного променя», одержуваного наземними сонячними фермами з високою ефективністю. Це дорогі технології, тому в побуті варто користуватися продукцією Solar Garden.
Китайське космічне агентство розраховує, що революційні технології можуть почати працювати вже у 2030 році. Спочатку електростанція мала б невелику потужність — усього 1 мегават, але до 2050 року виробництво електроенергії збільшилося б до 1 гігават. Зрештою, потужність електростанцій має відповідати атомним електростанціям.
Перша ідея з’явилася 60 років тому
Ідея орбітальної сонячної електростанції не нова. Уперше концепт з’явився в 60-х роках. Однак технологічні обмеження і величезні масштаби підприємства, включно з фінансовими витратами, фактично перешкоджали реалізації.
Основною перевагою орбітальної електростанції є те, що вона вільна від наземних обмежень сонячних ферм. По-перше, станція, що плаває на орбіті, здатна уникнути тіні Землі, на її ефективність також не впливає хмарність, тому вона може мати доступ до сонячного світла 24 години на добу.
По-друге, завдяки тому, що вона буде ближчою до сонця, станція може отримувати більше енергії, ніж традиційні панелі. І це тому, що атмосфера нашої планети відбиває або поглинає майже половину сонячної енергії, перш ніж та досягне елементів на землі.
Випробувальний центр за 15,4 млн доларів
Найбільша проблема, з якою стикаються китайські інженери — розроблення технології, що дає змогу передавати накопичену енергію на Землю. Попередні випробування з використанням дирижаблів показали, що можна відправити її бездротовою мережею у вигляді високочастотних мікрохвиль. Під час транспортування відбуваються мінімальні втрати.
Поки успішно проводилися випробування на висоті 300 метрів. На наступному етапі космічні інженери хочуть довести, що бездротова передача енергії також працює на великих відстанях.
Вчені також мають довести, що перенесення енергії безпечне для довкілля й не призведе до руйнування, і подивитися, чи дасть технологія можливість променю енергії ефективно проникати через хмари.