Вперше в історії: Україна увійшла до складу Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

unesco

Україна увійшла до складу Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Рішення ухвалили 22 листопада на 24-й сесії Генеральної асамблеї країн-учасниць Конвенції про охорону всесвітньої культурної й природної спадщини у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі, повідомило Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП).

“Це історична для України подія та важливий крок в розвитку та захисті культурної та природної спадщини України. Дякуємо країнам-учасницям Конвенції за висловлене солідарне рішення на підтримку України. Зараз важливіше, ніж будь-коли об’єднатися для захисту нашої культурної спадщини”, – заявив т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Обрання України до Комітету всесвітньої спадщини відкриває нові можливості для активної участі у реалізації Конвенції. Зокрема, ухвалювати рішення щодо використання Фонду всесвітньої спадщини та включення об’єктів до Списку всесвітньої спадщини та Списку всесвітньої спадщини під загрозою, пояснили в МКІП.

Дотепер України ніколи не була частиною Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Торік у липні Україна представила свою кандидатуру на вибори до складу Комітету Всесвітньої спадщини на період 2023-2027 років.

Ратифікована Україною у 1988 році Конвенція про охорону всесвітньої культурної й природної спадщини сприяє ефективній охороні та збереженню культурної й природної спадщини на території нашої країни. Діючи власними зусиллями та максимально використовуючи наявні ресурси, Україна впроваджує міжнародну допомогу і співробітництво в фінансовому, художньому, науковому та технічному відношеннях для активної популяризації спадщини країни, підсумували в міністерстві.

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа