Онлайн-прем’єра фільму «Зірка» про Зориславу Ромовську і Юрія Шухевича

Зірка - Still 2 ВР

17 вересня 2023 року — у переддень Дня народження професора Зорислави Ромовської, —дивіться онлайн фільм В’ячеслава Бігуна «Зірка. Дума про право». Фільм доступний до кінця доби 18 вересня на каналі автора (https://youtu.be/PC0M1G5pCkY). Показ безоплатний (донати – прохання направляти Силам оборони України).

«Зірка. Дума про право» – кінопортрет провідної української правознавиці, авторки проєкту Сімейного кодексу, заслуженого професора ЛНУ імені Івана Франка Зорислави Ромовської. Кіноподорож у закритий світ права непротореною стежкою веде Зірку, як називають її з дитинства, з родини легендарних Шухевичів від Косова до Львова, у корумповану політику та юриспруденцію до Києва і назад – шлях у турбулентні 80 років, на якому вона намагається зберегти совість і репутацію, надихаючи харизмою.

Для глядача ця стрічка – це і повернення до України до Великої війни, зустріч із постатями зі сфер права та політики, які пішли засвіти: Василь Лісовий, Юрій Шухевич, Василь Кисіль, Володимир Луць та інші. Кіно продовжує їхнє життя на екрані, фіксуючи у пам’яті заради майбутніх поколінь.

Першопоказ фільму відбувся у конкурсній програмі ІХ Міжнародного фестивалю історичного кіно «Поза часом» навесні 2023 року.

Автор фільму В’ячеслав Бігун ― кінематографіст і вчений-юрист, знаний такими фільмами, як «Серце мами Гонгадзе», «Сильні духом», «Як тебе не любити». Автор близько 600 публікацій і 45 фільмів, які на осінь 2023 року здобули понад 90 нагород.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа