
Роздуми для допитливих
За даними “The New York Times”, поточний обсяг імпорту Сполучених Штатів з Російської Федерації становить 3 мільярди доларів, а експорту – лише 500 мільйонів, що становить дефіцит торговельного балансу в 2,5 мільярда доларів для США. Імпорт в основному складається з металу, алюмінію, сталі та урану. Однак ці цифри вражають, враховуючи санкції, запроваджені проти Росії з 2014 року кожним президентом, У 2013 році РФ експортувала 30 мільярдів а імпортувала 10 мільярдів від США. Протягом свого другого терміну Трамп не запроваджував і не скасовував жодних санкцій щодо Росії.
Хоча 3 мільярди – це невелика сума з точки зору торгівлі між найбільшою та відносно великою економіками світу, і, крім того, торгівля між ними різко скоротилася з 2014 року, той факт, що будь-яка торгівля продовжується, викликає занепокоєння. Крім того, має бути причина, чому Трамп запроваджує величезний тариф на канадський метал, продовжуючи торгувати російським металом.
Щодо цього питання залишаються інші питання. Чому «Лукойл» досі веде бізнес в Америці? З моменту першого запровадження санкцій проти Росії присутність «Лукойлу» в Америці залишається досить стабільною в 11 штатах, де розташовані франшизи. Але була причина. Російський газ відправлявся на нафтопереробний завод на Сицилії, а звідти розповсюджувався по всьому світу.
На цей нафтопереробний завод на Сицилії, було накладено санкції Європейського Союзу у грудні 2022 року. Тепер ця загадка пояснюється тим, що дилерські центри є приватними та належать американцям, а «Лукойл» більше не постачається російським бензином, а американським. Ціни відповідно знизилися. Кому вірити?
Щоразу, коли я бачу прес-конференцію Керолайн Лівітт або засідання кабінету міністрів Трампа, мені нагадується «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла та свиня Наполеон. Усі згадують Великого Вождя та вихваляють його. Пані Левітт ніколи не перевершать у цьому плані. Вона продовжує називати свого боса лідером Вільного світу. У більшості випадків, навіть коли вона не має найменшого уявлення, як відповісти, їй вдається робити це завдяки зарозумілості. Зарозумілість часто є зброєю, яку використовують необізнані.
У Путіна Дмітрій Пєсков виглядає менш зарозумілим чи брехливим, але він не стикається з жодною незалежною пресою. Американська преса здебільшого виконує свою роботу та продовжує дратувати пані Левітт. Вона має тонку шкіру та дуже запрограмована, але новачок у своїй роботі. Їй лише 28 років, але вона балотувалася до Конгресу у 23. Вона програла. Хоча її освіта та біографія не особливо вражають, вони сповнені індоктринації MAGA. Вона справді виглядає як висхідна зірка MAGA, і вірність ніколи не повинна стати для неї проблемою.
Їй потрібно одначе стримувати свої прояви обурення. Її ставлення має бути таким: «Я права, а ти ні», але вона не може демонструвати жодних людських слабкостей. Вона має бути більш роботоподібною, як і її індоктринація, і менш емоційною. Прозорість вважається недоліком у колах MAGA. Каролайн Лівітт намагається не бути прозорою. Однак секрет прес-секретаря полягає в тому, щоб здаватися, що вона говорить правду, і саме тут пані Лівітт жахливо зазнає невдачі, коли вона явно бреше або вигадує. Можливо, це не її вина, оскільки її начальник — очевидний брехун. Але всі очікують цього від Дональда Трампа.
Дякую, Меланія Трамп. Очевидно, знадобилося певне переконання, але Меланія нібито переконала Дональда продати оборонні ракети членам НАТО, призначені для України. Росіяни розбомбили чергову лікарню в Україні. Це зворушило першу леді Америки. Принаймні, таку історію поширює Білий дім Трампа. Чесно кажучи, ніхто не знає, що відбувається в голові генія стабільності, але історія Меланії дійсно пропонує людську сторону не лише людині, а й цілій родині, яка досі виявляла дуже мало людяності.
Навіть людяність Трампа має свої обмеження. Америка не дає Україні зброю. Вона продає її заради прибутку через посередника. «Продаж заради прибутку» – це мантра родини Трампів. Це скоріше так. Філантропія невідома у світі MAGA. Можливо, пані Лівітт зможе це перекрутити.
18 липня 2025 року
Аскольд Лозинський