Проміжні підсумки боротьби за український телерадіоефір

Україномовний ефір_html_d8c9f23c

На початку цього місяця Верховна Рада України не змогла проголосувати за жоден із двох законопроектів про квоту української музики в радіоефірі. Один із двох законопроектів щодо цього відхилили, інший – відправили на повторне перше читання. І ось нарешті довгорічна боротьба слухачів-активістів, музикантів та співаків завершилась успіхом: українська пісня звучатиме з радіоприймачів не лише у Тернополі, Львові чи Івано-Франківську.

Верховна Рада проголосувала за проект закону «Про введення квот для пісень українською мовою в ефірі радіостанцій». Вирішено: ефірний час радіостанцій має бути наповнений вітчизняним продуктом. У вітчизняному ефірі кожна третя пісня буде українською. Радіостанції повинні забезпечити частку пісень державною мовою не менше, ніж 35 відсотків від загального часу звучання пісень протягом доби. При цьому в перший рік після нововведення саме україномовні пісні мають складати чверть ефірного часу. А вже за три роки цей показник має досягти 35%. Квоту вводять поступово: за перший рік квота становить 25 відсотків, другий – 30 та третій – 35 відсотків.

Аби радіостанції не крутили українське лише вночі, депутати передбачили спеціальні обмеження. Найбільш рейтинговий час, зранку та ввечері, українська пісня – обов’язкова. Державною мовою має звучати не менше 35% від загального обсягу пісень, поширених протягом доби, в тому числі не менш 35% від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00 години. Квота зменшена до 25% для радіокомпаній, які поширюють музичні твори, серед яких пісні офіційними мовами Європейського Союзу відповідно до умов ліцензії становлять не менше 60% загального обсягу пісень, поширених упродовж доби. Також по радіо передбачається ведення українською мовою не менше ніж 60 % добового об’єму розважальних передач та інформаційних блоків.

Контролюватиме радіостанції Нацрада з питань телебачення та радіомовлення. За невиконання закону телерадіоорганізація, яка здійснює радіомовлення, сплачує штраф у розмірі 5 відсотків від загальної суми ліцензійного збору відповідно до ліцензії на мовлення. Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко зазначив, що це був вже четвертий етап модернізації вказаного закону, і він повністю погоджений зі всіма зацікавленими сторонами. Цей закон набирає чинності через чотири місяці з дня його опублікування.

Георгій Лукянчук

DSCN0595

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа